Zavrieť

Porady

Podnikanie a platenie dani

Zdravim, v pripade ze mam firmu (sro) tato firma je pravnicka osoba. Tato firma riadne odvadza dan s prijmu? Alebo ja odvediem dan z prijmu az ked si dam vyplatit ako prijem z firmy? Alebo vlastne sa musia vyplatit obe dane? V pripade ze vlastnim firmu tak ja a firmu tak v nej som riadne evidovany ako zamestnanec alebo ako to je? Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    ak máš sro a si v nej normálne zamestnaný, tak sro platí dan a odvody zjednodušene povedané z výplaty (daň zo závislej činnosti + odvody SO, ZP). Po ukončení roka sa platí daň z prijmu právnických osôb - spočíta sa hospodársky výsledok firmy. A ak niečo ostane ako zdanený zisk, tak si to môžeš vyplatiť. Ale samozrejme, aj z tohto odvedieš daň. To je tak v kocke povedané....
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    pavol54 Najhoršie je to že niektorí majitelia (jednoosoboví spoločníci sro) nerozdeľujú právny stav medzi sro, szčo, a fyzickými osobami Všetky tri subjekty sú ako právne tak aj daňovo samostatné
    TK1991 Preco je to najhorsie?
    Liptáčik Asi preto, že tomu absolútne nerozumejú. Taký dojem, nehnevaj sa, ale mám aj z Teba. Ak chceš podnikať bez problémov (dodržiavanie zákonov, pokuty, penále....) doporučujem nájdi si ekonóma, ktorý tejto problematike rozumie.
      zbaliť

    Podnikanie a platenie dani

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.