Zavrieť

Porady

Kanalizacna pripojka

Zdravím, kupil som dom , šiel som nahlasit vodarnam vodu a kanalizaciu ale vraj o kanalizacii nemaju ani zmienku. Volal som byvalemu majitelovi a vravel ze to má napojené cez susedu, nemá s nou ziadnu zmluvu, nic jej neplatil, jej to ani nevadilo. Mám so susedou spísať nejakú dohodu o používaní alebo ako to riesitm Mne to príde ze to mam na cierno a chcem to zlegalizovat.
5 komentárov     zbaliť
misoft Kanalizácia asi ide na vrub susedy a predávajúci na základe (nejakej) dohody jej časť refundoval. Takže to ani nie je nelegálne. Takže - buď sa znova dohodneš a budeš jej platiť, alebo si na VLASTNÉ náklady vybuduješ kanalizačnú prípojku k verejnej kanalizácii (a vodarne a kanalizácie ju "pripoja" k verejnej kanalizácii.
Martin96 ak by som sa s nou znova dohodol takplatim jej sumu na ktorej sa dohodneme + stocne alebo ona to odvadza a ja jej platim len nejaku ciastku? od mojej kanalicie nemam projektovú dokumentáciu
misoft No práve - pokiaľ by si to chcel samostatne, potrebuješ i ten projekt, práce, vybavovanie. Niekedy sa takto "spojili" zviedli 2-3 odpady do jednej kanalizačnej šachty a odtiaľ už viedla len jedna do kanalizácie - a podelili sa na platení.
pavol54 nie je ukončená trativodom ako je to na Slovensku v móde?
Martin96 teda ak to mám cez susedu ktora to nasledne odvadza do kanalizacie tak nepotrebujem ziaden projekt pripojky ani nahlasovať stocne na vodarnach? Ak to spravne chapem tak nepotrebujem mať s ňou nejakú zmluvu ako vecné bremeno? Zatiaľ je to ustna dohoda.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    kanalizácia teda stočné sa účtuje od množstva odobranej pitnej vody, každý odvádzateľ nemusí mať pripojenie priamo na kanalizačnú rúru ale aj cez podružný odvod. Dodaná pitná voda nemusí skončiť v kanalizácii

    sito je offline (nepripojený) sito

    sito
    " Volal som byvalemu majitelovi a vravel ze to má napojené cez susedu, nemá s nou ziadnu zmluvu, nic jej neplatil, jej to ani nevadilo."

    z-" Ak sa vlastník verejnej kanalizácie, prípadne prevádzkovateľ nedohodne s producentom inak a ak nie je množstvo vypúšťaných odpadových vôd merané, má sa za to, že odberateľ, ktorý odoberá vodu z verejného vodovodu, vypúšťa do verejnej kanalizácie také množstvo vody, ktoré podľa zistenia odobral z verejného vodovodu, s pripočítaním množstva vody získanej z iných zdrojov. Takto zistené množstvo odpadových vôd je podkladom na vyúčtovanie stočného."-z

    Nevadilo a ani nemusí vadiť, len aby ste sa nezačali vadiť?

    Vodné platíte podľa meračov, stočné tiež podľa nich, tých istých. Koľko ktorý minie, toľko uhradí za dodanú vodu a aj odvedenú vodu do kanalizácie. Prípojka a kanalizácia ako bola vybudovaná? Spoločne? Jedná sa hlavne o prípadnú poruchu na kanalizácii za prípojkou, ktorá už nie je majetkom vodárni, kto a ako bude hradiť jej opravu. Druhá možnosť, bližší k prípojke si povie, suseda, že tvoja prípojka je na jej pozemku a do jej kanalizácie a bude požadovať od teba poplatok. Teda ako to je, máte to?
    Martin96 Ďakujem pekne, konečne som tomu pochopil.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.