Zavrieť

Porady

správnosť zaokrúhlenia 2% dane

Hľadala som staršie témy, našla som že daň z 740,26 2% ak mi vyjde 14,805 tak zaokrúhlim matematicky 14,81?
Je to takto správne? Nezaokrúhľujem nadol?
Ďakujem pekne.

Dalo mi to v tlačive nadol.
Začiarknem aj spĺňam podmienky na poukázanie 3% z dane alebo nechám prázdne? Lebo ak dám alebo nedám vždy to je korektne vyplnené.
Naposledy upravil maped : 05.03.19 at 09:12
vicktor "suma zodpovedajúca 2 % zaplatenej dane, ... sa zaokrúhľujú na eurocenty nahor"
"Dalo mi to v tlačive nadol" - da sa prepisat? Inak porusis zakon.
ivka70 ma potvrdenie, ze splna podmienky na 3%?
vypocitala si mu 3%? alebo potvrdenie nema a pocitala si len 2% (a teda nezaskrtavas)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    a čo zákon - pozreme?
    zze/2003-595/47
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    maped Ďakujem, toto tiež zaškrtávam prosím : súhlasím so zaslaním údajov (meno, priezvisko a trvalý pobyt) mnou určenému prijímateľovi podielu zaplatenej dane uvedenému v r. 84 podľa § 50 ods. 8 zákona
    Katy a R no to my ozaj nevieme! hádam sa spýtaj jeho - že či súhlasí ☺
    maped je to nepodnikateľ, chalan, ktorému vznikol nedoplatok dane a preto z r.64 by chcel darovať občianskemu združeniu, teda som myslela že sa automaticky vyznačí že súhlasí :-) tak môžem dať?
    vicktor Vsak ten chalan nech povie ci chce byt anonymny darca alebo zverejneny.
    ivka70 dame o tom hlasovat, kto je za zverejnenie jeho udajov prijimatelovi a kto proti ?
    maped Katy ďakujem, nemusíš hlasovať, už som sa ho spýtala. Len som nevedela či sa to automaticky vypĺňa t.j. všetko.
    Katy a R ivka! .. som si oprskala monitor! hádam založ anketu . Maped - sme síce mimo témy, ale trošku srandy k vážnym veciam hádam neuškodí ?
      zbaliť

    správnosť zaokrúhlenia 2% dane

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.