Zavrieť

Porady

Daňové priznanie z príjmov v ČR

Dobrý deň,

vie mi niekto pomôcť s údajmi z "Potvrzení o zadanitelných příjmech ze závislé činnosti" pre daňové priznanie na Slovensku?

Mám nasledovné údaje:
Úhrn zúčtovaných příjmu ze závislé činnosti: 406.777 Kč
Úhrn povinného pojistného z příjmu (uvedených vyššie): 138.310 Kč.
Základ daně: 545.087 Kč
Skutečně sražená záloha na daň z příjmu: 57.000 Kč.

Vie mi niekto povedať, aký je vlastne príjem (koľko vlastne zarobil), resp. aká je hrubá mzda a koľko bolo zaplatené poistné?
Nevyznám sa z toho.
Potrebujem hrubú mzdu a zaplatené poistné, aby som mohol urobiť daňové priznanie.
Vopred ďakujem za odpovede!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anik je offline (nepripojený) Anik

    Anik
    hrubý príjem je tých 406.777 Kč - prepočítať priemerným ročným kurzom
    a na tom potvrdení dole by malo byť aj vyčíslené zaplatené poistné za nerezidenta
    nemám potvrdenie neviem či to nie je r. 20 ak tam ne je suma dá sa aj vypočítať v podstate je to 11% z hrubého príjmu --daň na SVK z toho neplatí tak tých 11% zvyknú na DÚ akceptovať to sú údaje ktoré potrebuješ k SVK DP
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Flash Ďakujem veľmi pekne za odpoveď. Zaplatené poistné je na riadku 20, ale je tam číslo 0. Aj napriek tomu mám vyrátať tých 11% a dať to daňového priznania? Alebo mám do DP dať za poistné 0?
    Anik nie vyrátaj tých 11 % - ináč by bolo potrebné volať do ČR aby tam ten údaj dodali, akceptujú však aj výpočet takže nie je problém
    Flash Ešte raz srdečná vďaka.
    Anik nie je zač
    ivka70 Mal by si si ako danovy nerezident vypytat od zamestnavatela spravne potvrdenie o prijme - aj s riadkom 20 vyplnenym. Alebo ak to nie je mozne, tak vypocitat. Vypocet nezabudni dat do osobitnych zaznamov v DP.
    Inak, ja take potvrdenie mam k jednemu DP a nevychadza to 11 %.
    Flash Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.
      zbaliť

    Daňové priznanie z príjmov v ČR

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.