Zavrieť

Porady

Elektronické podávanie DP typ B

Zdravím poraďáci,
taká malá otázočka.

SZČO v roku 2018 mal pozastavenú živnosť, ale pozabudol sa a tá sa mu obnovila v auguste 2018, tak ju ukončil.
Zo živnosti nemal žiaden príjem ani výdavky, bola pozastavená dlhšie. Nemá vybavenú elektronické podávanie DP.
Otázka môže podať DP v papierovej forme, ked živnosť zanikla k 21.8.18 ?
Pôjde o DP typ B alebo stačí typ A, DP podávať musí nakoľko pracuje v zahraničí.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Nemusí ho podávať elektronicky. Z príjmov zo živnosti podá DP B. Zo živnosti aj zo ZČ rovnako B. Zo ZČ A.

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    gabi - a nezabudol na ukončenie registrácie na daň z príjmu? Ak zabudol - bude sankcia, ak nezabudol - tak aj vtedy už komunikoval len papierovo! či?
    Ja by som len Ačkové (ak teda ide o PP) - škoda papiera na Bčkové
    13 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Xanti No on registráciu vôbec neriešil, ked som ho na to upozornila v apríli tak mal živnosť pozastavenú .. neriešil to, lebo potom odišiel do zahraničia.
    Katy a R musel riešiť - keď aj pred tromi štyrmi rokmi napr - tak by to hádam bolo treba teraz ukončiť? mal to urobiť do konca septembra! Tak neviem, či to teraz pôjde bez sankcie ? s tým má asi problém!
    DP a ani elektronická komunikácia nie je preňho žiadny problém ☺
    Xanti Ako to myslíš registroval? Nemá vôbec elektronickú komunikáciu.
    Katy a R nemyslím el. komunikáciu (tú mu vôbec netreba!) - ale registráciu na daň z príjmu ako píšem v príspevku! § 49a odst 6
    Xanti Neviem či vrátil DIČ kartičku hádam áno, ked zrušil nadobro živnosť ...
    Katy a R nestačí vrátiť kartičku - treba požiadať na príslušnom tlačive - a oni vydajú rozhodnutie. to by MOHOL byť problém (ak tam nebol) ????
    Xanti No to už fakt neviem ... čo ako porobil .. lebo som s ním kecala len cez fon .. tak hádam to bude OK spraviť DP len papierovo...
    Katy a R sprav Ačkové - a upozorni ho, že ak nezrušil v septembri registráciu na daň - môže byť sankcia (najmenej 30 eur)
    Xanti Ďakujem. Upozorním.
    Anik Gabika, ak by náhodou nebola tá registrácia ukončená-resp. kartička vrátená -ja by som ju radšej vrátila a tak podala papierovú formu. Aby ste sa zbytočne nemuseli naťahovať. Na jednom DU tak na inom onak -a zbytočne strácať energiu aj týmto smerom by sa mi nechcelo.
    Xanti Mám taký pocit, že spomínal mi že kartičku vrátil ale neviem iste. Ved to áno, na jednom tak na druhom opačne ohundrú všetko záleží na koho natrafíš ... ako ja nehovorím, to elektronické je celkom fajn, aj o polnoci pošlem danové. A keby nedali príkazom tak by som to asi ani ja neriešila
    Katy a R doklad o ukončení živnosti určite má - keby niečo - a DU tiež dostane info zo živnostenského (už určite dávno majú).
    Ale pravda je, že ani na DU často nevedia o svojich vlastných inštrukciách - príklad
    https://www.porada.sk/98021-osobna-a...ml#post3058371
    ja keď nepochodím na jednom DU - idem na iný .. a potom si preposielajú
    Xanti S tým mám skúsenosti spred pár rokov aj ja, ohladom prenájmu a dôchodcu a rozdelenia príjmu z prenájmu . Na stránke mali vtedy postup ako manželia kde jeden bol dôchodca majú podať DP aby ušporili. Poradila som to známej čo robila také DP .. ona si stránku DRSR prečítala, a šla sa pýtať správcu dane, ten povedal, že takto sa to asi nedá ale overí si to v BB ... overil, dalo sa to. Ved postup bol zverejnený na ich stránke. Takže myslím si o tom svoje.
      zbaliť

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    Môže podať DP typ A, ja zvyknem v takomto prípade dopísať do poznámok, že nemal žiadne príjmy ani výdavky zo živnosti.
    Xanti Ved to i ja by som tak riešila, ked sa podávalo DP papierovo, by som sa nezamýšľala nad tým ako. Lebo on možno ešte raz príde do konca marca na SVK, aj to len na víkend čiže na DU nevybaví nič.

    Anik je offline (nepripojený) Anik

    Anik
    rozhoduje skutkový stav v čase podávania DP musí byť ukončená komplet registrácia a vtedy môže použiť klasiku -papier
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Katy a R papier stačí aj na druhý deň - po skončení podnikania. ani na ukončenie registrácie už netreba el. komunikáciu - podľa návodov na FS☺
    nela07 takže pri skončení živnosti netreba elektronicky?
    Xanti Ak sa ani nesnažil registrovať? Bude OK ak mu to spravím papierovo? On min. rok poberal PN z ČR, potom podporu z SVK, a potom odišiel pracovať do CH kde pracuje doteraz. Len proste sa pozabudol a živnosť sa mu automaticky otvorila.
      zbaliť

    Elektronické podávanie DP typ B

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.