Zavrieť

Porady

Záväzky na prelome rokov pri zmene spôsobu preukazovania výdavkov

Zdravotné a sociálne poistenie za december splatné v januári. V predchádzajúcom období výdavky % z príjmov. V aktuálnom období daňová evidencia. Aký uviesť začiatočný stav záväzkov?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anik je offline (nepripojený) Anik

    Anik
    veď aj pri paušálnych výdavkoch máš záväzok za zdravotnú a sociálnu tak isto ako i pri DE
    Evidencia zaplatených odvodov
    Toto síce zákon nepredpisuje, ale keďže SZČO si od svojich príjmov môže okrem paušálnych výdavkov odpočítať aj zaplatené odvody
    Naposledy upravil Anik : 10.03.19 at 19:52
    Natty To znamená, že v daňovom priznaní v VI. oddieli, tabuľke č. 1a budú tieto záväzky z predošlého roka figurovať v stave na začiatku zdaňovacieho obdobia? Som na pochybách, nakoľko pri paušálnych výdavkoch sa evidencia záväzkov nevedie. Alebo to s tým nesúvisí? Nemám v tom jasno
    Anik No v podstate ako nemáš prikázané, že ju musíš viesť, ale chcela by som vidieť toho čo nevie koľko odvodov zaplatil. Veď aj do prílohy č. 3 tie odvody zapisuješ. Ja osobne vychádzam z toho, že príjmy a zásoby a min. výdavky na odvody mám evidované a preto moja odpoveď. Ja osobne by som ten záväzok na začiatku určite dala.

    Záväzky na prelome rokov pri zmene spôsobu preukazovania výdavkov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.