Zavrieť

Porady

Dodávanie služieb v zahraničí ( DE)

Dobrý večer,

Chcel by som sa opýtať či mi niekto nevie poradiť ako je to s dodávaním služieb do iného členského štátu, konkrétne DE.

sro má podísané zmluvy na montážne a servisné práce s nemeckou firmou, pre realizáciu prác si ale najíma externých slovenských dodávateľov (SZČO). Žiaden zamestnanec firmy nevykonáva pracovnú činnosť v DE, ja ako konateľ podnikám občasné pracovné cesty do DE, vždy len na pár dní a taktiež A1 mám vybavenú len na administratívnu/kontrólnu činnosť.

Ako je to teda chápané zo strany DÚ ? Platia na sro rovnaké obmedzenia ako pre najímaných SZČO (nie viac ako 183 dní a pod. ), ak firma vlastne fyzicky nevykonáva žiadnu činnosť v DE ?

Ide hlavne o to, že firma má z nemecka objednávky celoročne , ale ak
sa na ňu vzťahujú rovnaké obmedzenia, tak fakturovať by mohla iba pol roka a potom by sa muselo hľadať iné riešenie ( ak nechce byť firma platcom daní v DE).


Ďakujem
Naposledy upravil Erricco : 12.03.19 at 04:30
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Dodávanie služieb v zahraničí ( DE)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.