Zavrieť

Porady

Po akom čase nový telefón do nákladov ?

Zdravím nikde na internete som nenašiel odpoveď v prípade ak by som použil trocha hraničné termíny O čo teda ide - do nákladov môžem dať v danom roku len jeden telefón. Ale.. je možné dať do nákladov telefón v 31.12.2018 a následne druhý v 1.1.2019 ? Viete čo tým myslím - ten časový rozdiel je síce jeden rok a druhý rok ale prakticky je to jeden deň. Vadí to, nevadí to ?
10 komentárov     zbaliť
ivka70 Preco by si mohol dat do nakladov len jeden telefon za rok? Mozes dat tolko telefonov, kolko so obhajis na pouzivanie na dosiahnutie zisku v podnikani. Rovnako je to aj s datumami v nakladoch.
Myslis si, ze danova kontrolor je idiot, ze si nevsimne pri kontrole ucelove spravanie pri zaradovani telefonov?
imperator87 Áno o tom viem - berme to tak, že som sám a obhájil by som asi len jeden ročne - myslel som to tak, či novým rokom začína "nové čisté" obdobie na náklady, alebo to takto jednoducho nefunguje v opačnom prípade by sa to bralo tak že je to kúpa druhého hoc sa síce jedná o ďalší rok...

Prečítal som aj tvoj doeditovaný príspevok - nemyslím si že je idiot ak sú nejaké pravidlá - napr "striktné rozčlenenie na roky". Samozrejme v každom roku by som mal len jeden telefón - ale asi sa to takto neberie Teda určite.
Tweety Novým rokom nezačína tzv. nové čisté obdobie. Jednoducho, ak k podnikaniu niečo potrebuješ, tak si to obstaráš.
imperator87 Som tu nový tak neviem či som to dobre zaradil ako "otazku" ked sa tu nasledne k tomu aj diskutuje - aj ked teda konkrétnu odopoveď som chcel - nie len debatovať - každopádne jeden telefón ročne je si myslím v poriadku náklad - najlepšie je ak sa mení napr v akcii u operátora a podobne - ten prelom rokov som napísal naschvál iba preto aby som zdôraznil to čo sa pýtam a teda mi išlo o to "nové čisté obdobie". Ide o to, že sa môže naskytnúť napr nejaká výhodná akcia a pod. a síce to bude nový kalendárny rok, ale určite nie celý rok od poslednej kúpy - takže to je skôr taký reálnejší príklad, či sa v takomto prípade do tých nákladov dá dať.

Namiesto toho hraničného termínu by som dal reálnejšiu situáciu - jeden telefón by som mal zakúpený povedzme 20.12.2018 ale 24.11.2019 by bol výhodný black friday - je možné ho zakúpiť a dať do nákladov ?
Jarka 1 A ako naložíš s tým, ktorý si zakúpil 20.12.2018?
veronikasad Venuj sa radšej podnikaniu ako špekulovaniu, aby si si na tie dva určite nie lacné MT zarobil ...
imperator87 Ďakujem za odpoveď nemusíš hneď tak útočne - pochopil som - príklady som dal schválne tak aby niekto hneď povedal to je blbosť alebo je to ok
veronikasad To nebolo útočenie ... Odpoveď máš nižšie
Mila123 Imrperátor a nezabudni na osobnú spotrebu .....
imperator87 veronikasad : Jasné diki, veď radšej sa opýtať ako robiť blbosti za to nič nedám :P

Mila123 : Áno toto by malo byť oukej
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Kludne môžeš mať aj dva telefony, ak si pri daňovej kontrole obhajiš, že potrebuješ k podnikaniu paušál u dvoch operátorov ...

    Po akom čase nový telefón do nákladov ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.