Zavrieť

Porady

Účtovanie rozdielu medzi daňovým a účtovným výsledkom hospodárenia.

Máme pripočítateľné položky k daňovému priznaniu PO, umorujeme si straty z rokov 2014-2017, čiže konečný základ dane je 0. Vyplnené daňové priznanie mám, avšak mám otázku o zaúčtovaní hospodárskeho výsledku. Suma na účte 431 je iná ako základ dane po pripočítaní pripočítateľných položiek, čiže aj hodnota umorených strát nie je rovná sume na účte 431. Ked z účtu strát minulých rokov odúčtujem sumu z 431, zostatok na tomto účte mi nebude sedieť so zostatkom "zostávajúcej časti na odpočet v nasledujúcich zdaňovacích obdobiach" daňového priznania. Čo s týmto rozdielom - účtovne. Aby sedela hodnota strát na účte v účtovníctve a v daňovom priznaní tab.D, riadok 3.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

    Žabinka
    to sedieť nemôže, keďže v účtovníctve sa účtuje o strate účtovnej (trieda 6 - trieda 5 - daň), a v daňovom priznaní je strata daňová, čiže r.100 +PP -OdP (r.400)..
    účtovná strata po prevode roku prechádza na 431 a o nej rozhoduje VZ..
    daňová strata sa umoruje v nasledujúcich účtovných obdobiach (postupne 1/4) ale najviac do výšky ZD z r.400 konkrétneho DP..
    Naposledy upravil Žabinka : 12.03.19 at 07:32

    Účtovanie rozdielu medzi daňovým a účtovným výsledkom hospodárenia.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.