Zavrieť

Porady

Ako a kde vypisať v DP typu B zaplatený nedoplatok soc.poistovni?

Ako a kde vypisať v DP typu B zaplatený nedoplatok soc.poistovni o ktorom som nevedel ,či to dať ako preukazatelne zaplatene poistne v tab.č.1,dakujem pekne za skoru odpoved
Naposledy upravil ivka70 : 12.03.19 at 15:35 Dôvod: Cele v nazve
4 komentárov     zbaliť
veronikasad za aké obdobie ?
trio trnava no to neviem ,lebo minuly rok som už neplatil do sp,naposledy som platil do sp 31.3.2017 za obd.4,5,6/17,vždy som platil na tri mesiace. V auguste mi prišla vyzva na dlžnu sumu doplatok za jun 24,90. A kedže som bol v strate rok predtym ,tak som mal platit len do juna,potom som už neplatil a v novembri 2018 mi prišla exekucia na 6,04 eur,ktore som hned zaplatil.Teraz neviem ako to mam poznačit do danoveho priznania,vlastne mam len výdavky do ZP a tento jeden nedoplatok,nemal som žiadne prijmy v min.roku,dakujem
trio trnava prepačte to všetko sa dialo v roku 2017 a v roku 2018 mi prišla ta exekucia-nedoplatok 6,04 eur asi za obdobie v roku 2017 myslim si
veronikasad Akosi tomu tvojmu komentáru nerozumiem. Povinná registrácia, ak bolo DP podávané v riadnom termíne, zaniká vždy k 30.6. a odvíja sa od výšky príjmu, nie či je podnikatel v zisku alebo strate...

Je to malá suma, ak to nie sú penále, uveď na str. 4 v kolonke "Preukazatelne zaplatené poistné" a v prílohe č. 3 v r.11

Vybav si GRID kartu, cez ktorú si môžeš skontrolovať predpis a platby.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    treba riadne zadať otázku so všetkými údajmi! (máš tu viac príspevkov - a stále neviem, že ako to je s tebou - s príjmami?)
    Takže ak naozaj nebol žiadny zdaniteľný príjem (ani zo zamestnania, brigády, nájmy...) ?? - a už nie je szčo - tak ja na tvojom mieste by som neriešila vôbec DP - hlavne, ak zjavne nevieš čo a ako (nemusíš vykázať stratu) .
    Ak ale ďalej podnikáš?? - tak sa do budúcna oplatí vykázať stratu - do DP uvedieš VŠETKO poistné, ktoré bolo v roku 2018 zaplatené (pod tab 1, aj do výdavkov ) . no a v prílohe 3 rozlíšiš . Samozrejme, že máš v takomto prípade POVINNOSŤ komunikovať len elektronicky!
    postupuj presne podľa poučenia k DP B
    https://www.porada.sk/314333-pouceni...ml#post3079732
    trio trnava dakujem som SZČO,vykažem stratu

    Ako a kde vypisať v DP typu B zaplatený nedoplatok soc.poistovni?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.