Zavrieť

Porady

Ukončenie podnikania v priebehu r. 2018 a odklad DPFO

Ahojte, možno je to tým, že už je hraničný termín a veľa premýšľam a nie som si istá už ničím. Prosím Vás, ak SZČO ukončil k 31.5.2018 živnosť, tak povinnosť podať DP má do konca marca nasl. roka. Môže si v tomto prípade dať odklad DP? Alebo tým, že zostavuje mimor. ÚZ musí podať DP do konca marca? Ďakujem veľmi pekne.
Naposledy upravil mondes : 13.03.19 at 09:05
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    mondes Super, presne to som potrebovala. Ďakujem krásne.

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    Odklad môže podať každý jeden občan, ako aj živnostník, alebo as,sro bez uvedenia dôvodu.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    mondes Vďaka, len som si nie istá tou mim. ÚZ. Vtedy je povinnosť do konca marca. Či aj tu môže byť odklad.
    kn-alka ÚZ na to vôbec nemá žiadny vplyv, ale prečo mimoriadna?

    Pri ukončení podnikania som podala riadnu ÚZ, v ktorej boli uvedené mesiace, kedy bola ukončená živnosť a bolo to v poriadku.
    mondes ,,,lebo ukončil podnikanie k 31.5.2018
      zbaliť

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    mondes - najlepšie sa presvečíš v zákone! máš tam aj lehoty - oznámiť predĺženie môže hocikto (ani nežiada) ... výnimka je tam spomenutá len pri konkurze a likvidácii) - samozrejme - oznámenie najneskôr do 1.4.!!☺
    zze/2003-595/49/3

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Pokial neide o umrtie živnostníka, povinnosť podať DP má v riadnom termíne do konca marca ako ostatní živnostníci.

    Neriešila som odklad, myslím že môže oznámiť predlženie lehoty na podanie DP do konca juna.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    mondes Ďakujem Veronika, práve to ma zaujíma, že ak má povinnosť mim. ÚZ, či aj v tomto prípade môže dať odklad, keď povinnosť je do konca marca.
    veronikasad Oprav si zadanie, tam píšeš, že má povinnosť podať DP do konca roka.
    mondes ...nerozumiem, veď nemá povinnosť hneď v máji poslať, ale tak, ako každý dańovník, do konca marca 2019.
      zbaliť

    Ukončenie podnikania v priebehu r. 2018 a odklad DPFO

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.