Zavrieť

Porady

Danove priznanie - domovnik 2018

Ahojte,,,potrebovala by som poradiť ohľadom daňového priznania typu B,,,
Ide o prijem podľa § 8 odst. 1 písm.a,,,,, posudzovaný podľa zákona č. 595/2003 Z.Z.

Pokiaľ viem tak sa zdaňuje príjem nad 500 € a platia sa aj poistné odvody z tohto príjmu?

Ďakujem
veronikasad na základe čoho je príjem vyplácaný ?
Enny87 na základe zápisnice zo schodze vlastníkov bytov.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    pokiaľ viem, tak zástupcovia vlastníkov majú dohody podľa ZP - teda spadajú pod § 5 z oDzP, aspoň také potvrdenia som ja doteraz videla.
    Ak by aj mali nejakú ZMLUVU - ktorá by spadala do § 8?? - tak takýto príjem ide do DP aj od výšky 1 eura (iné príjmy). pretože platiteľ si to dá do nákladov! - prečítaj si pozorne ten § 8 odst 1 a
    už iná vec je - ak daňovník má len všetky zdaniteľné príjmy do výšky 50% NČZD - tam platí § 46a
    Naposledy upravil Katy a R : 13.03.19 at 17:28
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Enny87 No práveže ja mam len to potvrdenie z bytového podniku, ktoré hovorí o vyplatení sumy z prostriedkov fondu oprav a udrzby bytoveho domu. Je tam jasne uvedené že je to podľa zákona č.595/2003 §8 odst.pism a,,,
    Danovnik nema prijmy len do 50 % výšky NCZD.
    Čiže to tým pádom hodím na 17 riadok danoveho priznania oddiel VIII. a celý príjem za tuto cinnost zdaním?
    Katy a R no neviem z FO? - žeby si to bytový podnik nedal do nákladov ?? vyzerá to ako ťah, ako obísť zdanenie (že ako promptne vieme reagovať na sprísnenie v zákone?) - nemá na to žiadnu zmluvu?
    Enny87 Ako ja už som mimo z toho chorá,, ,mne to príde tak, že ten príjem mu vyplácaju obyvatelia bytov prostredníctvom toho fondu,,akokeby tam bol bytový podnik len nejakym medzičlánkom ...
    Anik Katka to určitéééééééééééééé
    Katy a R konieckoncov, obhajovať si to bude daňovník, ak bude treba ?? - a keď máš také potvrdenie - ja by som sa asi zariadila podľa toho (veď vieš, papier nepustí .) - ale tiež by som mala hlavybolenie☺
    Ja si myslím, že v krátkej dobe budú zmeny v tomto paragrafe - resp nejaké upresnenia ??
    Enny87 Čiže: príjem -500 € = daň,,,,a další rok si može do výdavkov zahrnuť zaplatené poistné?
      zbaliť

    Danove priznanie - domovnik 2018

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.