Zavrieť

Porady

Príjem zo závislej činnosti - nedoplatok dane z príjmu

Ahojte, je možné to, že vyjde daňovníkovi pri príjme zo závislej činnosti nedoplatok na dani? Ešte sa mi to nestalo. Robím DPFO A, mám potvrdenia od štyroch zamestnávateľov. Celkový ZD je 6 962,86 Eur mínus 3830,02 Eur je 3 132,84 Eur a z toho 19% sa rovná 595,23 Eur. Úhrn zaplatených preddavkov na daň je celkom 573,52 Eur, teda nedoplatok je 21,61 Eur.

Ako môže vyjsť nedoplatok, keď na každom potvrdení o príjme je zrazená daň z rozdielu medzi ZD a NČZD? Dokonca na jednom potvrdení je zrazená daň vyššia, ako by mala byť,tak mal vzniknúť preplatok. Viete mi poradiť, ako je to možné? Ďakujem veľmi pekne.
eviinka33 A nemohlo sa stať, že si uplatňoval NČZD v jednom mesiaci súčasne u dvoch/viacerých zamestnávateľov?
mondes Áno, teraz som na to prišla. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    J+K je offline (nepripojený) J+K

    J+K
    Ak mal viacerých zamestnávateľov , tak mohol mať nezdaniteľnú časť základu dane uplatnenú v jednom mesiaci aj u dvoch zamestnávateľov ... výnimočne sa stane, že zamestnávateľ vyplatí aj niečo, čo z nejakých dôvodov nezdaní (napríklad pôžitok zo soc.fondu aj vystúpenému zamestnancovi, prípadne zamestnancovi , ktorému neplatí príjem napríklad z dôvodu PN alebo nejakého neplateného voľna...)

    Takže môže vyjsť nedoplatok, stáva sa to .
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    mondes Presne. Teraz pozerám, že v marci mala uplatnenú NČZD u dvoch zamestnávateľov naraz. Čo nie je správne. Aspoň mám v tom jasno. Ďakujem.
    mondes Teda musí požiadať DÚ o číslo účtu?
    Mila123 skontroluj, či ho už nemá...https://www.financnasprava.sk/sk/ele...rideleneho-oud

    ak nemá požiadaš DU o číslo
      zbaliť

    Príjem zo závislej činnosti - nedoplatok dane z príjmu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.