Zavrieť

Porady

služobná cesta - nedaň.výdavky

prosím o radu mám zaúčtovanú FP na firmu 518100/321 a nedaň.výd.- 518099/321, hradené zo súk.účtu, čiže úhrada cez ID v celkovej sume, ale mala by sa platba rozúčtovať na 321/365 daňové a 321/ nedaňové-neviem aký účet použiť keď úhrada bola zo súkr. účtu , ď
3 komentárov     zbaliť
Tweety Čo je FP? Ak firemná platba,potom to účtovanie nie je správne. Ak ide o platbu,účtujeme cez 221,211. Ak máme faktúru, zaúčtovať predpis záväzku a potom jeho úhradu. Upresní otázku.
yvica aha ubytovanie konateľa na služobke 518/321-faktúra na firmu, kde je rozúčtoaná na 518 daňové a 518 nedaňové. úhrada bola zo súkromného účtu, nakoľko to bola veľká suma tak som neúčtovala z pokladne ale ako záväzok voči konateľovi preto účtovanie 321/365-čiže uhradila som ju ID aby mi nevisela neuhradená. ale ide mi o to že 321/365 daňové a 321/aký účet nedaňové, nakoľko na 365 nemôžem účtovať celú sumu. ď
Tweety Keďže si naúčtovala všetko do nákladov, celú sumu mu aj vrátiš.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    služobná cesta - nedaň.výdavky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.