Zavrieť

Porady

koniec RD ukončenie PP

Dňa 1.5.2019 mi končí RD a som zamestnaná na dobu neurčitú. Do práce sa už nemôžem vrátiť (presťahovali sme sa cca 200 km od miesta výkonu práce) a malú mi nezobrali do škôlky. Aké mám povinnosti voči zamestnávateľovi? Musím dať výpoveď minimálne dva mesiace pred skončením RD?
7 komentárov     zbaliť
veronikasad ideš sa evidovať na úrade práce ? Máš nevyčerpanú dovolenku ?
majonka Nie, budem zamestnaná v novom zamestnaní. Dovolenku by som nemala mať - vyčerpala som ju po skončení materskej dovolenky. Vzniká nárok na DV aj počas rodičovskej?
veronikasad Uveď presné dátumy MD a kolko si vyčerpala po skončení MD.
majonka nástup 19.03.2016 - koniec 12.11.2016, počet dní čerpanej DV 19
veronikasad do nástupu na MD si bola PN ? Kolko rokov si mala v roku 2016 ? (ročný nárok ???)
majonka bola som začiatkom roka 2016 na očr s prvym dieťaťom - 6 dní, narok na dovolenku 25 dni za rok
veronikasad Nárok na dovolenku za rok 2016 sa ti nekráti, MD sa považuje za výkon práce, RD netrvala 100 prac.dní. Zostáva ti 6 dní nevyčerpanej dovolenky, ktorú by ti mal zamestnávatel preplatiť pri skončení pracovného pomeru (ak si v roku 2016 mala aspoň 33 rokov).

V ďalších rokoch nárok na dovolenku nevznikol.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Mesiac vopred treba zamestnávatelovi písomne oznámiť ukončenie rodičovskej dovolenky. Súčasne požiadaj o ukončenie pracovného pomeru dohodou k 1.5.2019, na dvojmesačnú výpovednú dobu je už neskoro, ak tvoju výpoveď prevezme do konca marca, tak tvoj pracovný pomer by končil až 31.5.2019.
    majonka Môže ma tlačiť do 2-mesačnej výpovednej lehoty?
    veronikasad môže, nemusí súhlasiť s ukončením pracovného pomeru dohodou. Skús sa s ním dohodnúť v dostatočnom predstihu, keď nemusí vyplácať odstupné (žiadosť je z tvojej strany), snáď nebude robiť problémy.

    koniec RD ukončenie PP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.