Zavrieť

Porady

Registrácia 7a - práce na nehnutelnosti v CZ

SZČO neplatca DPH mi doniesol faktury za cely rok 12 ks z toho 9 je vystavených na CZ firmu ? mám podať registraciu na paragraf 7a a podat dodatočne suhrnné výkazy - stavebné práce boli v CZ na nehnutelnosti.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    JankaO je offline (nepripojený) JankaO

    JankaO
    Práce na nehnuteľnosti v inom ČŠ EÚ sú § 16 a na ten sa registrácia v SR podľa § 7a nevzťahuje!
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    vera15 takže súhrnný výkaz netreba podávať?
    JankaO nie
    vera15 Ďakujem pekne.. lebo celý rok fakturoval a keĎ som to uvidela hneď som zbledla že čo s tým mám robiť. a začala som pátrať.. len som šla od paragrafu po paragraf.. . ďakujem ešte raz
      zbaliť

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    máte to zmeškané....


    (1) Ak zdaniteľná osoba, ktorá nie je platiteľom, je príjemcom služby od zahraničnej osoby z iného členského štátu, pri ktorej je povinná platiť daň podľa § 69 ods. 3, je povinná podať daňovému úradu žiadosť o registráciu pre daň pred prijatím služby; žiadosť o registráciu pre daň táto zdaniteľná osoba nepodáva, ak je registrovaná pre daň podľa § 7.

    (2) Ak zdaniteľná osoba, ktorá nie je platiteľom a ktorá má v tuzemsku sídlo, miesto podnikania, prevádzkareň, bydlisko alebo sa v tuzemsku obvykle zdržiava, dodáva službu, pri ktorej je miesto dodania podľa § 15 ods. 1 v inom členskom štáte a osobou povinnou platiť daň je príjemca služby, je povinná podať daňovému úradu žiadosť o registráciu pre daň pred dodaním služby; žiadosť o registráciu pre daň táto zdaniteľná osoba nepodáva, ak je registrovaná pre daň podľa § 7.

    (3) Daňový úrad je povinný osobu podľa odseku 1 alebo 2 registrovať pre daň, vydať jej osvedčenie o registrácii pre daň a prideliť jej identifikačné číslo pre daň najneskôr do siedmich dní odo dňa doručenia žiadosti o registráciu pre daň.
    vera15 dobrý deň, on je ochotný sa zaregistrovať teraz a doplatit pokutu len či to budu pozerať že od kedy mal povinnost? len ma este mätie metodicky pokyn na financnej sprave :

    Ak sa služby vzťahujú k nehnuteľnosti, ktorá sa nachádza v inom členskom štáte (IČŠ) alebo v treťom štáte, miestom dodania je IČŠ alebo tretí štát, t.j. v takom prípade služby vzťahujúce sa k nehnuteľnosti sa nezdaňujú tuzemskou DPH. Odporúčame dodávateľovi služby, aby sa informoval na legislatívu platnú v členskom štáte, resp. v treťom štáte, kde je miesto dodania služby za účelom splnenia si daňových a registračných povinností, prípadne na možnosť prenosu daňovej povinnosti.

    Ak sa určí miesto dodania služieb vzťahujúcich sa na nehnuteľnosť v inom členskom štáte, daná služba sa neuvádza v daňovom priznaní, v kontrolnom výkaze ani v súhrnnom výkaze.
    https://www.financnasprava.sk/sk/pod...aneClenskyStat

    Registrácia 7a - práce na nehnutelnosti v CZ

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.