Zavrieť

Porady

Registrovať sa za platitela dane z prijmov vyberanych zrazkou, ked sa vyplácajú podiely na zisku?

Prosím,
ak sa vyplácajú podiely na zisku - napr 29.03.2019 za rok 2018. Registrujete sa na vznik platitela dane z príjmov vyberaných zražkou? Alebo netreba a stačí len odoslať oznámenie o zrazení a odvedení dane?
Ja som minulý rok registrovala aj zrusila nasledne registraciu, len som pocula ze netreba....
Dakujem....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    annova je offline (nepripojený) annova

    annova
    Ak obchodná spoločnosť, ktorá vypláca podiely na zisku je registrovaná ako daňovník dane z príjmov právnických osôb, má povinnosť na účel vykonania zmien v registrácii, oznámiť miestne príslušnému správcovi dane, že sa stala platiteľom dane.
    Túto oznamovaciu povinnosť si obchodná spoločnosť splní elektronickými prostriedkami prostredníctvom štruktúrovaného elektronického tlačiva REGDPv14 Žiadosť o registráciu, oznámenie zmien, žiadosť o zrušenie registrácie na daň z príjmov a daň z pridanej hodnoty – ver.2015, ktoré je zverejnené na portáli finančnej správy www.financnasprava.sk po prihlásení do Osobnej internetovej zóny v časti Katalógy/ Katalóg formulárov /Register/Registrácia na daň z príjmov a DPH/ Žiadosť o registráciu, oznámenie zmien, žiadosť o zrušenie registrácie na daň z príjmov a daň z pridanej hodnoty.
    Naposledy upravil annova : 31.03.19 at 14:18

    Registrovať sa za platitela dane z prijmov vyberanych zrazkou, ked sa vyplácajú podiely na zisku?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.