Zavrieť

Porady

ZC predaného majetku

potrebovala by som poradiť, firma predala v 2016 stroj na leasing, stále bol problem so servisom....., tak stroj vrátili a leasing prešiel tiež na firmu 042/474. a 022/042, lenže teraz pri inventúre som zistila, že stroj sa predal ešte v 2016 roku, kde bola faktúra vystavená nie na predaj majetku ale predaj tovaru, lebo mi nikto nepovedal, že to je ten dotyčný stroj 311/604 a teda sa nezaúčtoval zápis na 541.
neodpisoval sa. takže ak by som ho teraz na základe inventúry vyradila môžem zaúčtovať 541/022 a dám ako nedaňový výdavok? aby nebolo zle že zvyšujeme náklady keď stroj je dávno predaný? viete mi s tým poradiť? ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jakubzemko je offline (nepripojený) jakubzemko

    jakubzemko
    Opravy chyn minulych uctovnych obdobi - naklady mozete znizovat bez toho, aby bolo potrebne podavat dodatocne danove priznanie. Ak vsak ide o vyznamnu sumu, tak treba ist cez 428 alebo 429 a nasledne znizit zaklad dane v danovom priznani.

    ZC predaného majetku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.