Zavrieť

Porady

Aký typ daňového priznania podať?

V marci si szčo podal riadne daňové priznanie. Asi po dvoch dňoch sme sa rozhodli, že výhodnejšie bolo pre neho podať odklad kvôli neskorším sociálnym odvodom. Tak podal odklad a tiež všeobecné podanie pre neakceptovanie predošlého daňového priznania. V histórii dokumentov to ostalo. Teraz chce podať DP, tak aký typ má vybrať (riadne, opravné???)?
kukučka bude také isté?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kn-alka je teraz online kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    treba sa kontaktovať so správcom dane, nemôžu byť podané riadne DP v lehote a odklad podania, jedno z toho treba stornovať.
    Najprv toto doriešte so správcom a až potom podajte podľa jeho pokynov ďalšie DP.

    Logicky, ak nemáš žiadnu zmenu v DP, tak nepodávaš ani opravné, ani dodatočné.
    Ak je platný odklad podania, tak podávaš riadne.

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    Takže poďme pekne po poriadku. Najprv podal DP a v termíne oznámil odklad DP. Už toto je trošku "na hlavu", ale ok. Keďže podal odklad v termíne, DÚ berie do úvahy stále to posledné podanie. Z toho mne vyplýva, že teraz by mal podať ešte raz riadne DP. No, ale som zvedavá aj na názory ostatných.

    kukučka je offline (nepripojený) kukučka

    kukučka
    Ak dal odklad, DP platí to podané, nebolo ho treba rušiť*. Nikde nie je napísané, že nemôže byť podané v marci, je určená lehota dokedy. Konzultované s FS. Jedine ak by boli zmeny, bude opravné.
    * Ak nebude zmena, zbytočná robota a tlač, zrušte "zrušenie".

    Doplnené:
    No ja som podala DP a nepáčila sa mi závierka, tak som sa rozhodla pre odklad a pred jej podaním som sa radila na FS. Rada: podať odklad a potom závierku, DP platí, s ním nič nerobiť.

    PS. Možno som svoju rada formulovala nedostatočne zrozumiteľne?
    Naposledy upravil kukučka : 05.04.19 at 17:54
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    kn-alka práveže oni chcú odklad, aby odvody platili až od oktobra
    kukučka Čítaj ešte raz.
    kn-alka ale najprv bolo podaná DP a až potom podaný odklad, proste to "pokakali" v tomto rozhodne jedine správca dane
    nikula volala som na du, tak má byť riadne DP...
    kukučka Tiež by sa ti nič nestalo, keby si napísala podrobnejšie a poďakovala za rady.
      zbaliť

    kompozit je offline (nepripojený) kompozit

    kompozit
    Ja by som dal opravné. Tým sa to predošlé DP nebude brať do úvahy. Ak podá dve riadne, na DÚ v tom budú mať hokej!

    Aký typ daňového priznania podať?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.