Zavrieť

Porady

Rozpis leasingových splátok

Dobrý deň, s. r. o. v roku 2015 kupovala auto na leasing. Odvtedy sa každá úhrada účtovala s rozpisom úhrady istiny, úrok a poistné. Avšak vždy sa účtovalo podľa prvej platby, lebo až teraz sa mi dostal do rúk rozpis za každý mesiac, kde sa istina zvyšovala a úrok klesal. To znamená, že už od roku 5/2015 je zle zaúčtovaný rozpis.....
Moja otázka znie: Je potrebné poopravovať rozpisy od 2015 a podať dodatočné DP, alebo je ešte nejaká iná možnosť opravy (dala by som to do roku 2018 - máme odklad)? rozdiel v úrokoch na rok je to cca 80 eur... prípadne ako to vysporiadať v roku 2018, aby to všetko sedelo???
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Oprav to a zaúčtuj do r.2018. Len tak naokraj, bolo potrebné každý mesiac účtovať na základe dokladu o splátkach, nie podľa prvej splátky, na doklade bolo treba trvať. Bez dokladu sa účtovať nedá.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    nikula ako to mám opraviť - poprosím detailnejšie napísať... nemám skúsenosti s leasingom, preto som to nejak neriešila
    Tweety Zober doklad a porovnaj s tým,čo bolo účtované a potom oprav, postup je rovnaký ako u ostatných úćt.zápisoch.
    nikula ale neopravujem roky spätne, iba si spočítam koľko mala byť istina a koľko úrok a to zaúčtujem, aby sa mi vyrovnalo?
    nikula bude to ako nevýznamná chyba? zaúčtujem rozdiel za tieto roky ako 562/474 s mínusom, nakoľko mali byť tie úroky z mesiaca na mesiac nižšie???? a nie je potrebné podať dodatočné DP, ak daň mala byť vyššia za tieto roky?
      zbaliť

    Rozpis leasingových splátok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.