Zavrieť

Porady

Použitie OMV - SZČO

Zdravim, poradte mi v takejto situácii :
OTEC - SZČO, platca DPH, ma OMV v majetku od 10/18 odpisované,/ nema ZL na prenájom vozidiel/
SYN - SZČO, neplatca DPH , ZL v inej oblasti,
chce občas používat OMV na SC pri svojich podnik. aktivitách.
Ako by to bolo potrebné čo najlepšie vysporiadať ? Zmluva ?,Zápožička?, Int. smernica ?
Ako to bude s účtovaním nákladov pri SC / PHL, stravné,.... / kto ich bude účtovat do svojich nákladov ?
ivka70 a ja ze idu tankovat na znamu siet cerpacich stanic (OMV)
MIŠO T ˇžial nie, maju každy svoju kartu na svoju oblubenu cerpačku - humor
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    MIŠO T dobre som pochopil ? to znamena - bezodplatná výpožička/zmluva/ a syn si dá do nákladov iba spotrebované PHL, podla bločkov a prejazdených km . Vystaví si CP a cez ID zaučtuje do svojho JU.
    Tweety Ale nemusí byť bezodplatne, moźete uzatvoriť aj inú, potom zaplatí nájom. CP si dá do výdavkov, rovnako aj PHM.
    MIŠO T ĎAKUJEM ------ takže horeuvedený postup je správny ? a napadlo mi, netreba riešiť TRANSFER ???? a je doležitý čas, na ako dlho ????
    jakubzemko Treba riešiť transfer. Preto to je výhodnejšie prenajať ako zbytočne umelo upravovať základ dane v daňovom priznaní.
    MIŠO T nerozumiem celkom. Veď bude prenajatý na základe zmluvy či nie? Myslite že do oči by bilo to bezodplatné požičanie ???? . zahrnem to aj do internej smernice na obidvoch stranách
    jakubzemko Samozrejme, môže byť prenajatý na základe zmluvy o výpožičke. Otec však bude musieť zvýšiť základ dane z príjmov o fiktívny nájom, ktorý by si medzi sebou dohodli za porovnateľnýc podmienok nezávislé osoby (predpokladám, že asi nebudete presviedčať daňový úrad, že otec by vypožičal auto aj mne bezodplatne). Plus nezabudnúť odviesť DPH v prípade ak je otec platiteľom DPH. Základom dane budú náklady na poskytnutie služby (ťažko povedať čo to vlastne je - minimálne odpisy motorového vozidla). Preto predpokladám, že popri celej tejto byrokracii bude asi lepšie auto prenajať za cenu trhovú. No a toto celé čo tu rozprávam sa volá transferove oceňovanie - preto transfer bude treba
      zbaliť

    besttracker je offline (nepripojený) besttracker

    besttracker
    obchodujete so spriaznenými osobami ....... :-) inac zivnost na prenajomhnutelnych veci ty spravia na pockanie :-)
    MIŠO T ok, takže TRANSFER bude treba, ale ak by išlo o vypožičanie max 2-3x za mesiac s ubehnutými 1500 km - nestačila by len ZMLUVA O VYPOŽIČANI podľa Obč. zák. 40/1964 § 659-662, ako je to uvedené v hore linku od FS ???

    Použitie OMV - SZČO

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.