Zavrieť

Porady

2% z dane

Pri podani ziadosti o RZD som uviedol, ze chcem poskytnut 2% z dane.
Co ked som si to rozmyslel a uz neodovzdam tlacivo na 2% do konca aprila?
Naposledy upravil Wotan : 14.04.19 at 16:51
veronikasad Zaplatil si nedoplatok do konca marca?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ak neodovzdas na DU vyplnene tlacivo, nic sa nedeje.
    V ziadosti o RZD si len zaskrtol, ze chces vystavit potvrdenie na 2%,nezaviazal si sa tym k nicomu.
    Wotan dakujem, to som presne potreboval vediet

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Ak si podával DP - dokonca marca - a si to tam uviedol - tak už je to vyriešené
    žiadne tlačivo do konca apríla neodovzdávaš!
    To robia len tí daňovníci, ktorým zamestnávateľ robil RZD. ☺
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Wotan no tak som to myslel, ze v ziadosti o RZD pre zamestnavatela som zaskrtol, ze dam aj 2%. Zamestnavatel mi teraz dal aj tlacivo, vyhlasenie o poukázaní podielu zaplatenej dane z príjmov fyzickej osoby, kde musim vyplnit subjekt, komu tie 2% poskytnem a odovzdat na DU do konca aprila. Otazka je teda, ci tak musim ucinit, kedze som to vtedy uvadzal, alebo nie.
    kn-alka nie, je to len a len tvoje rozhodnutie
    veronikasad Tak rocne zuctovanie dane alebo danove priznanie si podaval? V teme sa pytas na niečo ine ako v komentári...
    Katy a R takže žiadne DP si nepodával!! ...je len na tebe, či odovzdáš na DU toto tlačivo, alebo nie
    - podľa mňa škoda nechať "prepadnúť" - že ak len nemáš komu dať 2%, tak ti môžme poslať aj viacero OZ, ktorým sa tie 2% zídu - keď napr len 3 evri - samozrejme, ak nemáš nedoplatok na dani.
    Wotan opravil som v otazke,moja chyba, jedna sa o RZD u zamestnavatela. Este teda porozmyslam, ale nechcelo sa mi s tym babrat, vytlacit to, kedze to mame uz len elektronicky, hladat subjekt a vyplnat to a este posielat alebo brat na DU. No uvidim este, kazdopadne dakujem za odpovede.
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.