Zavrieť

Porady

Do ktorého štvrťročného súhrnného výkazu patri služba s takýmito dátumami?

Do ktorého štvrťročného súhrnného výkazu treba zaradiť faktúru za službu dodanú 23.03.2019, avšak vyfakturovanú až 04.04.2019? Služba bola dodaná zahraničnému odberateľovi v EÚ s uplatnením tzv. Reverse charge/prenesenia daňovej povinnosti. Podľa mňa patrí táto faktúra do súhrnného výkazu za 1. štvrťrok. Vychádzam pritom zo zákona o DPH (§ 19, ods. 2). Je to naozaj tak, alebo sa mýlim a takáto služba patrí až do súhrnného výkazu za 2. štvrťrok?

Doplňujúce informácie:

- podnikateľ je registrovaný podľa §7a a podáva súhrnné výkazy štvrťročne,

- obidva dátumy sú uvedené na vystavenej faktúre, dátum dodania služby je 23.03. a dátum vystavenia faktúry je 04.04.

Za všetky odpovede vopred ďakujem. K uvažovaniu o tejto otázke ma podnietila poznámka Finančnej správy pri odpovedi č. 1 na tejto stránke. Možno je však moja úvaha úplne bezpredmetná, zarazila ma iba tá poznámka "Údaje z uvedených faktúr zahrnie do súhrnného výkazu za príslušný kalendárny štvrťrok, v ktorom odberateľovi vznikne daňová povinnosť." Podľa poučenia k súhrnnému výkazu to však stále vyzerá tak, že služba patrí do súhrnného výkazu za 1. štvrťrok.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    monika474 je offline (nepripojený) monika474

    monika474
    Daňová povinnosť vám vznikla 23.3.2019, do súhrnného výkazu ju zahrniete za 1.štvrťrok 2019.

    Do ktorého štvrťročného súhrnného výkazu patri služba s takýmito dátumami?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.