Zavrieť

Porady

vyradenie vozidla v PÚ-zostatok nula

Poprosím o poradenie spravil sa mi predajom vyraďovací doklad za vozidlo a zostalo mi v súvahe
022= 21653
082= -21653
prosím ako to zaúčtovať aby som tam tie účty už nemala a bola tam nula?
Ďakujem pekne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    maped mám to tak a stále nám na účtoch 022+21653 a 082-21653, v podstate to j enula ale mám to stále v súvahe. Neviem ako sa toho zbaviť. Ďakujem
    Tweety Máš mínusové stavy na účtoch? Nezaúčtovala si vyradenie dvakrát?´ Ak nemáš vaic majetku, mala by si mať na 022 0.
    Kristina27 pozri počiatočné stavy, tam bude chyba, účet 022 sú aktíva s kladným číslom a účet 082 sú pasíva s kladným číslo
    maped Majka ja som to skúsila takto: z
    ost. cena vozidla bola 7213 tak som urobila MD541=7213/D082=7213, ten druhý zápis som teraz skúsila celkovú cenu vozidla pri zaradení, teda nie čo mi ostalo na oprávkach (21653).
    Tak druhý zápis som dala MD082=28866/D022=28866. V súvahe mi tie účtu už zmizli .
    Mohlo by to takto byť? Ďakujem pekne.
    Tweety Vyraďuješ v hodnote, v ktorej si zaradila, teda v tej, akú máš na účte 022..ZC máš dobre.
    maped aha, tak by to malo byť dobre. Ďakujem pekne!
      zbaliť

    vyradenie vozidla v PÚ-zostatok nula

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.