Zavrieť

Porady

Daňové priznanie s nesprávne uvedeným číslom účtu

Ahojte poraďáci, stretol sa už niekto z Vás s niečím podobným :
SZČO s daňovým priznaním B, vznikol nárok na doplatok daňového bonusu na dve deti. V daňovom priznaní bol omylom uvedený nesprávny účet ( po preverovaní v banke účet existuje ). Daňový bonus už bol pravdepodobne vrátený na ten nesprávny účet ... Dá sa s tým ešte niečo robiť ??

Ďakujem za každú radu.
3 komentárov     zbaliť
Mila123 u správcu dane sa informuj, či už previedol €
Deni1976 Najväčší problém dovolať sa na Daňový úrad ... len cez podateľňu, kde je jeden telefón ... od rána som obvolala všetky možné čísla ... nedá sa spojiť
veronikasad Ucet patri niekomu uplne inemu? Alebo je to súkromný účet SZČO?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kukučka je offline (nepripojený) kukučka

    kukučka
    Dá sa predsa napísať mail a najlepšie je podľa mňa napísať cez FS, všeobecné podania.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Deni1976 Ďakujem, skúsila som cez podnet na finančnú správu, myslela som že telefonicky najrýchlejšie zistím, tak asi nie ...
    kukučka To áno, zistíš, ale keď už boli peniaze poukázané, ty nenapravíš.
    Deni1976 A dá sa ešte napraviť ?? Môže vyriešit daňový urad ??
    misoft Ak už peniaze boli poukázané na ten účet - tak jedine banka. A keďže odosielateľom je daňový úrad (finančná správa) - podnet musia podať oni.
      zbaliť

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    Ak to už poslali inému, tak sa niekto poteší. Ty si uviedla číslo účtu - daňový úrad len poslal peniaze na účet, ktorý si uviedla. Oni chybu neurobili.

    Ty to bohužiaľ v banke nevyriešiš - tebe banka nebude poskytovať údaje o príjemcovi. Nie si odosielateľ platby.

    Môžeš skúsiť dať žiadosť na daňový úrad. Ak sa stretneš s pochopením, tak DÚ môže požiadať banku o vrátenie mylnej platby a banka požiada príjemcu o vrátenie platby. Ak príjemca bude súhlasiť, platbu vrátia. Ak nie, banka poskytne osobné údaje daň. úradu. Ten to ale od príjemcu vymáhať asi nebude, lebo ako som už uviedol - DÚ chybu neurobil. Ani ti nepošle novú platbu. Snáď ti aspoň poskytne údaje príjemcu aby si si mohla peniaze vymáhať súdnou cestou.

    Daj vedieť, ako si nakoniec dopadla.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Deni1976 Takže peniaze už boli poukázané, finančná správa už nebude riešiť, vyplatili tam, kde som napísala ... vraj možno treba počkať, že ten komu €€ prišli by mal vrátiť neoprávnene získané finančné prostriedky späť resp. poradili riešiť v občiansko - právnom konaní, nakoniec sa podarilo zistiť majiteľa šťastného čísla účtu ... tak ideme skúsiť osloviť
    Oliwa To sa teda čudujem, ak Vám banka poskytla meno majiteľa účtu...
    annova Este mozno skusit vyzvat banku, nakolko sa jedna o neopravnene obohatenie, bud trestny cin alebo len priestupok- podla sumy Eur. Od danoveho ziskat potvrdenie, ze uvedena ciastka mala byt vyplatena tebe- ako opravnenej osobe a cislo uctu nieje tvoje, ani spriaznenej osoby. Ziadat o vratenie penazi odosielatelovi- danovy urad. Vsetko zalezi len od ochoty pracovnikov banky a DU.
    Prajem vela uspechu.
    Deni1976 meno nie ... len indíciu ... peniažky už sú vrátené, všetko našťastie dobre dopadlo ... uff...
      zbaliť

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    cez všeobecné podanie podať žiadosť o úhradu na číslo účtu...... nakoľko v DP č.podania..... bolo omylom uvedené neexistujúce číslo účtu.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Deni1976 Ale ten účet existuje ... netušíme koho je, ale existuje, to už som zistila v banke
    kn-alka zle som čítala - tak rýchlo-rýchlo napísať žiadosť, kým to nepošlú inému
    Deni1976 Ak už boli poslané inam ?? čo s tým ??
    Oliwa Príjemca sa potešil...
      zbaliť

    Daňové priznanie s nesprávne uvedeným číslom účtu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.