Zavrieť

Porady

Zberná FA s mínus.znamienkami

Dobrý deň,
prosím Vás keď mám FA prijatú s tovarom a v nej sú aj položky odrátané(teda nie je vytvor.dobropis), môžem zaúčtovať len konečnú sumu a dph ako klasické odpočítanie dane, alebo musím všetky -položky dať ako opravu odpočítanej dane a plusové ako odpoč.dane.
Dakujem. Stretli ste sa niekto s tým???
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Kristina27 je offline (nepripojený) Kristina27

    Kristina27
    áno, aj nám chodia takéto faktúry za tovar, kde je vlastne kúpený tovar a medzitým aj stornovaný resp. vrátený tovar, konečný základ dane a daň je plus a tým pádom sa to volá faktúra - daňový doklad, evidujem klasicky medzi došlé faktúry a do KV B.2
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Nini44 Dakujem , lektorka myslela že -položky by sme mali rozučtovať ako opravu a + ako klasicke odpočítanie.
    Ale to by bolo velmi pracné, podľa mňa. Takže sa budem držať len konečného základu daňe aj Dph.dakujem
    Kristina27 dodávateľ mal vystaviť zvlášť dobropis tovaru a zvlášť faktúru za dodaný tovar
    Nini44 Jasné , to by bolo ideálne. Môžem sa tváriť že to nie je môj problém, ale podľa mňa by sa do toho vrtali. Ešte uvidim ako to urobim....
    Dakujem
    Kristina27 ak sa ti bude dať zistiť, či to dodávateľ dáva celé do KV A.1, tak potom my to môžeme uviesť do B.2
      zbaliť

    Zberná FA s mínus.znamienkami

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.