Zavrieť

Porady

Firemne Auto - denne cesta z domu do prace (doma mam HomeOffice)

ahojte,
vela sa popisalo na temu auto a dochadzanie do prace ale meni sa doba, tak prisposobujem otazku. Cital som vela variant, od uctovnicky mam tiez nejake info ale nebudem to sem uvadzat aby to nebola otazka na sto riadkov, tak skusim zatial len popisat situaciu a polozit otazku.

Firma ma sidlo v BA.1, praca ja u klienta na inej adrese v BA.2
Bydlisko je v TT, firma tu nema sidlo ani pobocku na tejto adrese
Auto zapisane ako majetok firmy

Denne dochadzam za klientom do BA.2 z TT ale kedze pracujem v oblasti IT, robim na dennej baze aj z domu (TT).

Chcel by som davat do nakladov cestu kazdy den TT-BA.2 a nasledne BA.2-TT.
Je to podla vas mozne? (ja si myslim ze by to malo byt ok, lebo praca z domu je dnes standard)..
3 komentárov     zbaliť
ivka70 ku klienotvi na adresu BA2 chodis na pracovnu cestu alebo tam mas miesto vykonu prace?
kde mas miesto vykonu prace v zmluve?
si zamestnanec alebo SZCO a riesit tieto naklady?
testerASD Mam sro, som jediny zamestnanec tejto sro.
Mam kontrakt na pracu v BA2. Sidlo firmy je v BA1.

V BA2 je miesto vykonu prace, su tu kancelarie, sem si sadnem a tu pracujem.

Podla kontraktu je miesto vykonu prace u klienta v BA2 ale mame dohodu ze mozem pracovat aj z domu.
ivka70 sidlo tvojej firmy je v BA1 a ty ako zamestnaec mas v zmluve miesto vykonu prace v BA1 alebo mas ako zamestnanec miesto vykonu prace v TT? kontrakt meni tvoje miesto vbykonu prace v zmluve?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Onko je offline (nepripojený) Onko

    Onko
    Píšeš, že máš sro, tak predpokladám, že si jej konateľom. V prípade konateľa je nárok na cestovné náhrady od okamžiku, kedy vytiahne nohu z domu na cestu do práce. Takže áno, môžeš si dávať náklady na cestu z domu do práce, kdekoľvek tá práca je, či už do sídla firmy alebo inde, kde pracovné činnosti uskutočňuješ.Tiež máš nárok na stravné.

    Firemne Auto - denne cesta z domu do prace (doma mam HomeOffice)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.