Zavrieť

Porady

Dan z predaja nehnutelnosti

Ahojte,
z akej sumy by sme platili dan v pripade predaja nehnutelnosti {dom + pozemok}, v pripade, ze by sa predala napriklad za 100tisic euro, ak:

1/2 domu + 1/2 pozemku vlastnim ja, z coho som 1/4 domu + 1/4 pozemku kupil menej ako 5rokov dozadu za 35tisic, dalsiu 1/4 domu + 1/4 pozemku som dostal darom od osoby, ktora tu 1/4 domu mala dlhodobo v BSM a tu 1/4 pozemku zdedila 10rokov dozadu

rodinny prislusnik vlastni druhu 1/2 domu a 1/2 pozemku, z ktorej 1/4domu a 1/4 pozemku zdedila 10 rokov dozadu a druhu 1/4 domu a 1/4 pozemku dostal darom rovnako ako ja od tej istej osoby {teda cast domu z BSM a cast pozemku zdedena 10rokov dozadu}

Je rozdiel v platbe dane podla toho, aka cast kupnej ceny pri predaji by bola za dom a aka za pozemok {kedze z tych darovanych podielov boli podiely na dome od osoby, ktora ich mala v BSM, kym podiely na pozemkoch boli dedene?}

Snad je to vysvetlene jasne vdaka za rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Dan z predaja nehnutelnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.