Zavrieť

Porady

zahraničie-DPH

Kto mi vie poradiť akým spôsobom riešit DPH v EU krajinách.
Robíme medzinárodnú dopravu a DPH z PHM sa mi už vyšplhalo na 100 000,-Sk.Zatial to vediem na podsúvahovom účte nákladovom s tým že sa ešte stále rozhoduje firma či to dá do nákladov alebo si to bude požadovať. Podľa mňa by pre firmu bolo lepšie vrátenie DPH nakoľko zo 100 000,-Skzisku za platím 20000,-Sk daň z príjmu a dostanem nazad 100 000,-sk a tak to si znížim zisk firmy čo je vzdľadom na súčasnú situáciu nežiaduce a preto sa obraciam na niekoho kto mi to všetko jednoducho a stručne vysvetlí. Čo všetko mi bude treba , aké tlačivá k tomu aby som to mohla žiadať späť. Alebo mi viete poradiť iný spôsob ako sa prepracovať k vráteniu DPH bez daňových úradov.Prefotené PHM mám taktiež výšku DPH v jednotlivých EU krajinách mám evidovanú .

Mumiška
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    Vrátenie DPH v jednotlivých krajinách EU sa správa podľa príslušných zákonov týchto krajín. Zväčša to vykonáva "Daňový" úrad v hlavnom meste.

    Dúfam, že niekto, kto pracuje v prepravnej firme, Vám poradí ohľadom tlačív a postupu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.