Zavrieť

Porady

Môže sa známka z polročného vysvedčenia zhoršiť až o tri stupne?

Môže sa známka z polročného vysvedčenia zhoršiť až o tri stupne? Teda z dvojky na päťku?
Naposledy upravil ivka70 : 16.06.19 at 18:49
13 komentárov     zbaliť
veronikasad to mal žiak v druhom polroku samé štvorky-päťky z priebežného hodnotenia ?
buchač No schválne...o aký predmet ide ?
Jedná sa o žiaka ZŠ alebo o SŠ ?

...a áno...môže sa zhoršiť.
Tak isto to ale funguje aj naopak..
LuciM Stredná škola a predmet cestná doprava
veronikasad Zmenil sa vyučujúci ?
buchač Stredoškoláci sú lempli... ( poznámka = vlastná skúsenosť.... )

Zvyšok si domysli.
LuciM Nie vyučujúci sa nezmenil
buchač Tak sa potom zmenil ten druhý - čiže študent.
Dá sa povedať, že iná voľba neexistuje...jedine, ak by si pedagóg zasadol na neho.
ivka70 A kde je problem?
LuciM No nie som v klube obľúbených, som skôr taký introvert
ivka70 A v prvom polroku si snad bol?
LuciM To je prvý rok čo máme s daným učiteľom a časom
došlo k tomu, že asi nemáme na veci rovnaký názor????
Mila123 s daným je gramaticky správne, oprav si chybu
ivka70 Znamky z predmetu doprava nie su o nazore, skor sa zamtsli ,ci naozaj nic nevies a vsetko v druhom polroku si zodpovedal/napisal na 5, alebo to vies, len sa nevies vyjadrit? V druhom pripade kominionalne preskusanie po 5 na vysvedceni by malo preukazat, ze to vies a nemusel by si opakovat rocnik.
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

majkii je offline (nepripojený) majkii

majkii
Podľa metodického pokynu 22/2011 Min školstva hodnotenie prospechu stupňa 2 (chválitebný) znamená, že žiak ovláda poznatky, pojmy a zákonitosti podľa učebných osnov a vie ich pohotovo využívať. Má osvojené kľúčové kompetencie, ktoré tvorivo aplikuje pri intelektuálnych, motorických, praktických a iných činnostiach. Uplatňuje osvojené vedomosti a kľúčové kompetencie pri riešení jednotlivých úloh, hodnotení javov a zákonitostí samostatne a kreatívne alebo s menšími podnetmi učiteľa. Jeho ústny aj písomný prejav má občas nedostatky v správnosti, presnosti a výstižnosti. Grafický prejav je prevažne estetický. Výsledky jeho činností sú kvalitné, bez väčších nedostatkov."

hodnotenie stupňa 5 (nedostatočný) znamená, že žiak si neosvojil vedomosti a zákonitosti požadované učebnými osnovami, má v nich závažné medzery, preto ich nedokáže využívať. Pri riešení teoretických a praktických úloh s uplatňovaním kľúčových kompetencií sa vyskytujú značné chyby. Je nesamostatný pri využívaní poznatkov, hodnotení javov, nevie svoje vedomosti uplatniť ani na podnet učiteľa. Jeho ústny a písomný prejav je nesprávny, nepresný. Kvalita výsledkov jeho činností a grafický prejav sú na nízkej úrovni. Vážne nedostatky nedokáže opraviť ani s pomocou učiteľa.

Doplnené 20:30,
uvedený, metodický pokyn platí pre hodnotenie žiakov zš, zadávateľka neskôr doplnila v inom komentári, že ide o žiaka strednej školy, príspevok ale ponechávam ako informaáciu ak by niekto potreboval
Naposledy upravil majkii : 16.06.19 at 19:57

Hlasovalo 4 pouzivatelov

Užitočné (3)
kukučka, Martuk, alaya1
Neužitočné (1)
2
8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
Onko Ide o to, čo pokladáme za normálnu okolnosť. Ak normálnou okolnosťou je to, že žiak sa na školu vykašle a prestane učiť, tak to vylúčené nie je. Totiž na konci školského roka sa hodnotí prospech za druhý polrok a je bezpredmetné, ako sa učil počas prvého polroka.
majkii bez ohľadu na to, či sa žiak prestane učiť je vylúčené takéto zhoršenie klasifikácie v bezprostrerdne nasledujúcim období. Učivo v druhom ploroku nadväzuje na učivo predchádzajúceho polraka, je vylúčené aby žiak len tak prestal ovládať základné pojmy, stratil kognitývne schopnosti a nedokázal samostatne pracovať.
LuciM Ďakujem to je aj môj názor, len neviem na koho sa obrátiť, iný učiteľ mi síce povedal, že max sa môže zmeniť o dva stupne
sito ... luci a pýtala si sa to toho učiteľa mobilom?
majkii Treba sa obrátiť na riaditeľa školy, a ak to nepomôže, zákonný zástupca (ak žiak nie je plnoletý) nech požiada o komisionálne preskušanie. V každom prípade je neobvyklé zhoršenie klasifikácie zo stupňa 2 na stupeň 5, t
Braňo nie je to pravda, my sme mali debilného telocvikára, ktorý babám, ktoré nepreskočili kozu uzatvoril štvorky na konci roka, bez ohľadu na to, že mali z ostatných predmetov jednotky.
sito Možno to bolo kozami, štvorkami , keby mali jednotky? = zhoda ... keby ...
vicktor Naopak - za stvorky udelil jednotky.
  zbaliť

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

kukučka
Ty sám najlepšie vieš, čo si celý polrok robil a akú známku si zaslúžiš, využil si víkend na učenie? Možno ešte dostaneš šancu na odpoveď a opravu známky. Poučenie do budúcna.

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

Braňo
ja by som sa spýtal, že prečo by sa nemohla zhoršiť?

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

ivka70
Moze.
Ci myslis, ze kvoli povodnej dvojke za prvy polrok uz nemoze ziak v druhom polroku z predmetu prepadnut? Ako by k tomu prisli taki stvorkari?
alaya1 no, nie celkom suhlasim
ivka70 Nemusis, ja neposudzujem to, ci je mozne sa tak zhorsit, aby bol rozdiel 3 stupne, len to, ze ziadny zakon nezakazuje dat ziakovi 5 ak mal predtym 2.
To skor riaditelia skol tlacia ucitelov k tomu, aby tu patku zjemnili aspon na 4.

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

alaya1
K zhorseniu znamky o 3 stupne moze prist v pripade, ze o tom rozhodne pedagogicka rada na klasifikacnej porade hlasovanim. Ak odhlasuju taku znamku, ucitel to musi odovodnit.. Inak nie.
8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
pavol54 ako vieš že to nebolo odsúhlasené na klasifikačnej porade?
alaya1 Ja som pisala vseobecne, aky je postup. Treba citat s porozumenim.
vicktor "ak odhlasuju, ucitel to musi odovodnit" - a nie naopak?
Aj pisat treba s porozumenim.
sito alaya je matematička ...
alaya1 sito a ty si co? Nemusis odpovedat, vsetci to vedia, ale z ucty k tvojim sedinam nepovedia.
buchač ...a to je potrebné na pedagogickej rade odsúhlasiť aj ten opak, keď sa žiak zlepší o 3 tri stupne ???

Lebo logicky to tak vyplýva...
alaya1 o takom pripade neviem.
pavol54 Príklad: Na výške 1. semestrálna skúška matematika za dva s prehľadom, 2. semestrálna skúška asák povedal "budete bojovať o trojku " a ja že dobre a on na to že z druhej strany. vyletel som, v septembri na prvý opravný termín "keby ste na prvý krát spravil tak mohla byť za jedna . ale regule na prvú opravku nedovoľujú dať lepšiu ako dva."
  zbaliť

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

pavol54
No do školy prichádzaš so svojim názorom na obsah daného predmetu, zo školy odchádzaš s názorom učiteľa, a tento jeho názor akceptuješ a pri skúšaní ho dokážeš tlmočiť a odkomunikovať. I

Môže sa známka z polročného vysvedčenia zhoršiť až o tri stupne?

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.