Zavrieť

Porady

oplati sa mi rozšíriť podnikanie o chranenu dielnu?

Ahojte. Som szčo niekolko rokov, využívam 60%. Robím takmer záviskú činnosť. Vyžijem s toho slušne, ale už je čas začať si platit viac odvody koli dochodku...Chcel by som si kupiť aj drahšie auto (možno aj bez DPH) a nejake dalšie veci do domacnosti a dielne. Som aj ztp. Mám rodinu a dom. Uvažujem že by som si v garáži otvoril chránené pracovisko a čiastočne si mohol uplatnovat naklady tymto sposobom. Potreboval by som z chranenej dielne mat prijem aspon 15000 a tym padom by som prekročil prijem na registraciu DPH. Pracoval by som stale len sám. Podla Vás sa to oplatí? Nestupli by mi len zbytočne administrativne naklady?
5 komentárov     zbaliť
veronikasad poberáš aj ID, alebo máš len preukaz občana s ŤZP ?
tony911 poberám čiastočný ID. komentáre že mám bud pracovat alebo poberať si nechate pre seba. každy sa snaži ako može. Žijem s chorobou, ktoru by mi nikto nezavidel.
alaya1 ved nikto nic nekomentuje, netreba byt utocny, Veronika sa len opytala, lebo ak mas len TZP- preukaz, CHD ti nezriadia, musis mat ID.
veronikasad po takejto reakcii zbytočné mrhať čas a energiu - zaplať si právnika ...
tony911 Prepač, nemyslel som to v zlom ale par krat som už taketo komentare zažil....diskusia mala potom cez 70 prispevkov a žiadny k veci :-).......chd aj veci okolo si viem vybaviť....ide o to, či sa mi to oplatí....viem že stupnu naklady na učtovnictvo, vzrastu mi aj odvody, ale neviem či aj dane...a teda neviem ani ako to bude s celkovymi nakladmi.....teda či sa to oplati alebo nie, ked to bude len tesne nad hranicou DPH...pretože zarobiť 1 človeku ešte o 15tis. viac je teda pre mna fuška....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

    alaya1
    https://www.upsvr.gov.sk/sluzby-zame...?page_id=13312

    1. CHD ti musi schvalit hygienik
    2. Statut CHD ti prizna UP, az po splnení ich poziadaviek
    3. Z CHD nemas príjem, len ti UP refunduje tvoje naklady na jej cinnost kvartálne,
    4. Musis mat priznany ID, nestaci preukaz TZP.

    https://www.upsvr.gov.sk/sluzby-zame...?page_id=13090

    https://www.upsvr.gov.sk/sluzby-zame...?page_id=13098
    tony911 Dakujem za odpoveď...chd by som vedel vybaviť. zaujimalo by ma cca o kolko by mi stupli naklady pri takejto zmene. Dakujem
    alaya1 Ake naklady myslite? Pri Chd nemate vyssie naklady ako teraz.

    oplati sa mi rozšíriť podnikanie o chranenu dielnu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.