Zavrieť

Porady

Námietka premlčania pohľadávok vo VŠZP a.s.

Dobrý deň,

chcela by som Vás veľmi pekne požiadať o radu.


Ide o nezaplatené zdravotné poistenie vo VŠZP, a.s.

Poistenie nebolo zaplatené od 4.9.2012 do teraz.
Nedá sa podať nejaká námietka premlčania.

Som čítala, že sa dá len nie som si istá. A ktoré roky sú úž premlčané.


VEĽMI MI TÝM POMOZETE. BUDEM VAŚOU DLŹNIĆKOU !
7 komentárov     zbaliť
ivka70 z akeho dovodu nebolo zaplatene poistne?
(lebo nie v kazdom pripade je premlcanie mozne)
Je rozdiel, ci sa dlznik neprihlasil na ZP, hoci mal povinnost a preto neplatil, alebo bol prihlaseny ale neplatil alebo ....
Ma uz exekuciu? Dalsia vec je premlcacia doba 10 rokov ....
kopretinka Nemáš premlčané nič.Neverím,že od 2012 to ešte nedali na exekúciu.
misoft Keby aj.... ale jak počítam, tak počítam..... je to skoro 7 rokov.... a premlčacia doba je 5 rokov (aspoň tak sa mi zdá...).
Lenže..... ak to zistili teraz vo VŠZP - tak nepomôže ani to premlčanie.
kopretinka 10
Andrea_A Ďakujem misoft, tak premlčanie je 5 ročné? On nie je naplatič, on si svoj dlh chce aj zaplatiť. Aj to riešil so VŠZP a.s. Jemu ten dlh vznikol, lebo za neho nikto zo zamestnávateľov neuhrádzal zdravotné ani socialne poistenie.
willma pekne nech si dá do kopy všetky pracovné zmluvy, výplatné pásky a čokoľvek v súvislosti so zamestnávateľmi, ktorí ho údajne neprihlásili v ZP ani SP a ide s tým do poisťovní.
veronikasad O aky nedoplatok ide? Bola splnena oznamovacia povinnost?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Prikladám ti zákon o zdravotnom poistení. Premlčanie nároku je v § 21 ods. 1, premlčanie vymáhania v § 21 ods. 2.
    Vždy sa pozerá na aktuálny zákon - v histórii sa vyhľadá platný zákon pre príslušný rok (napr. znenie v roku 2012). niekdy aj mesiac, deň. Poistenie sa premlčuje po mesiacoch.

    https://www.slov-lex.sk/pravne-predp...4/580/20190601
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    misoft Takže môže byť celkom možné, že v 2012 bolo napr. premlčanie 10 rokov..... a teda bude v ****.....
    Andrea_A Ahoj Mária27, ďakujem tak som prešla všetky zákony od r.2012-2018 a je tam 21 Premlčanie
    (1)
    Právo zdravotnej poisťovne uplatniť nárok na poistné (§ 17 ods. 8, § 18 a § 19 ods. 15) a nárok na úhradu za zdravotnú starostlivosť [§ 9 ods. 7 písm. a), b) a e)] sa premlčí uplynutím piatich rokov odo dňa splatnosti poistného alebo úhrady za zdravotnú starostlivosť.
    (2)
    Právo vymáhať poistné, úrok z omeškania a úhradu za zdravotnú starostlivosť podľa odseku 1 sa premlčí uplynutím troch rokov odo dňa nadobudnutia právoplatnosti rozhodnutia o uložení povinnosti zaplatiť poistné, úrok z omeškania alebo úhradu za zdravotnú starostlivosť, ak nie je ustanovené inak.
    veronikasad V tomto prípade nejde o premlcanie, nebola splnena oznamovacia povinnost. Mal uzavretu pracovnu zmluvu alebo dohodu písomne?
      zbaliť

    Námietka premlčania pohľadávok vo VŠZP a.s.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.