Zavrieť

Porady

odpisy pri vyradení os. vozidla

Ak sme predali os.vozidlo 25.03.2019 tak odpisy si môžeme uplatniť na celé mesiace od 31.01.2019, 28.02.2019 do 31.03.2019?
Ďakujem pekne.
4 komentárov     zbaliť
veronikasad Aky odpis? Ju alebo PU?
maped PU
veronikasad Uctovny alebo danovy odpis?
maped To práve neviem ako to má byť. Prosím Ťa dala som výpočet odpisov na účte 551 mám odpisy 3x602=1806 a keď dám ročný prepočet odpisov tak sa mi zaúčtuje rozdiel. Má sa dávať ten ročný prepočet? Pozerala som do DPPO a v tab. B v r.5 sa uvádza pomerná časť roč. odpisu pri predaji HM. Teraz neviem či ten ročný prepočet mám v tomto prípade dať a vyplniť tab.B aj r.5? Robím mimoriadnu účt. závierku.
Ďakujem!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Na uplatnenie odpisov v DP(daňových) nie je nárok. Účtovné treba zaúčtovať až do vyradenia, teda 1.-3..
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    maped Majka, teda dám 1-3 (marec celý mesiac?) Dá mi to 602x3=1806 ako som písala na účet 551. Do DPPO-robím mimor. účt. závierku-zapíšem do tab. B r.1 1806 a aj do r.6 1806? Neviem ako si to myslela že nie je nárok? Ďakujem.
    Tweety Na uplatnenie daň. odpisu musí mať majetok v evidencii k dátumu DP.
    maped Prosím Ťa tak v tab. B čo vypĺňam iba-ktoré riadky? Vo výsledovke na účte 551 mám 1806.
    Počítam tie odpisy na celé mesiace to je dobre? Ďakujem.
    jakubzemko Osobné motorové vozidlo je jdna z mala vynimiek, kedy mozete uplatnit danove odpisy za pocet celych mesiacov pocas ktorych ste o automobile uctovali. Vyplyva to s paragrafu 22 ods. 12 zdp.
    maped Ďakujem. Čo sa týka toho predaja vozidla, tak v mimoriadnej účt. závierke k 4/2019 vyplním v DP PO v tab. B r.1 aj 2 ? Na účte 551=1806 a dáva mi to prehľad odpisov účtovné a daňové sa rovnajú, i keď sme v 3/2019 vozidlo predali.
    jakubzemko Ja vam neviem povedat ci sa uctovne a danive rovnaju. Uctovne uplatnite za 3. Mesiac v zavislosti od vnutorneho predpisu - podla svojho uvazenia mozete nemusite Danive za 3. mesiac neuplatnite urcite. Nemam pri sebe danove priznanie avsak je tam kolonka zvlast pre uctovne odpisy dhm - uvediete odpisy dhm az do 2. Resp. 3. Mesiaca, potom je tam kolonka pre danove odpisy uvediete danove odpisy dhm bez odpisov za 1. Az 2. Mesiac a nasledne je tam zblast kolonka pre odpisy za 1. - 2. Mesiav kde uvediete tieto specificke danove odpisy osobneho automobilu
    maped Tweety-Majka, prosím Ťa pekne účtovné odpisy pri predaji vozidla 25.3.2019 si môžeme uplatniť za 1,2 a aj celý 3. mesiac? Resp. iba za 1,2 mesiac? Ďakujem srdečne.
    Tweety 3mes.
      zbaliť

    Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

    Žabinka
    tu https://podpora.financnasprava.sk/88...ku-odpisovania máš príklad odpisovania
    mmch, jakubzemko ti odpovedal, napisal aj zákon /paragraf/odsek.. to si asi nečítala..
    o účt. odpisoch sa píše aj tu https://www.porada.sk/archive/index.php/t-270590.html
    Naposledy upravil Žabinka : 24.06.19 at 12:38

    odpisy pri vyradení os. vozidla

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.