Zavrieť

Porady

kontrolný výkaz DPH a finančný leasing

Ahojte milí poraďáci, chcem sa opýtať : máme finančný leasing, čo sa týka dph je mi všetko jasné, len neviem čo mám dať do kontrolného výkazu jedná sa mi o externé číslo keďže na fin. leasing nieje faktúra ale zmluva, tak sa dáva č. leasingovej zmluvy alebo variabilný symbol? Dakujem za rýchlu odpoved
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Luckah je offline (nepripojený) Luckah

    Luckah
    Dáva sa číslo zmluvy, zvykne tam byť aj napísané, v akom tvare číslo uviesť do KV DPH, aspoň my to tak máme. Ak to nie je, musíš uviesť číslo zmluvy prípadne aj so všetkými znakmi. Ak nie si si istá, zavolaj do leasingovky, aby ste to mali rovnako.
    beh dakujeme, este sa opýtam, kde to máte napísané (kdesi v zmluve alebo pri leasing.splátkach? ) My máme VUB leasing
    betka122 my máme tak isto VUB leasing a je to uvedené v zmluve a aj v splátkovom kalendári

    L123 je offline (nepripojený) L123

    L123
    My mame Čsob leasing a na splatkovom kalendari je priamo zvyraznene ake cislo pouzit - je to cislo zmluvy ale bez lomitok pomlciek - cize variabilny symbol.
    Ďalej mame avis ale operativny leasing a tam sa pouziva tiez variabilny symbol
    Radsej im zavolat a spytat sa ich
    beh ďakujeme Vám všetkým, ale nedá mi nereagovať, keby mali jasne uvedené, že VS = číslo daň. dokladu, čo naozaj ani na splát. kalendári ani v zmluve nevidím, tak by to bolo fajn, v dnesnej dobe vyvolávať a vypytovať sa, je tiež zvláštne...:-( Veď čo je napísané je neodšriepiteľné. Do KV sa dáva č. faktúry, na školeniach vraveli, že číslo zmluvy a netreba to zamieňať s variabilnými symbolmi..., telefonovanie = strata času, ale keďže to chceme mať všetci rovnaké a správne, tak treba volať a vypytovať sa :-( . A verme, že sa dovoláme tomu správnemu človekovi.

    kontrolný výkaz DPH a finančný leasing

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.