Zavrieť

Porady

musím niečo robiť s prideleným kódom VRP ? keď nepoužívam RP

neviem nájsť odpoveď na moju otázku, podal som žiadosť o pridelenie kódu pre VRP. Pokladnicu som ale doteraz nepoužíval, neprímam hotovosť, kedže nepredávam koncovému zákazníkovi a prijem ma iba zo zahraničia . Mam ale registrovaných viacej odborov a aj SHR, tak som radšej požiadal aj o VRP.
Stači ked budem mať ten kód aby som nemohol dostať pokutu, alebo musím s tym ešte niečo urobiť ? ako som čital pri VRP netreba robiť žiadne uzávierky.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    seflera je offline (nepripojený) seflera

    seflera
    Zo zákona o registračných pokladniciach nevyplývajú žiadne povinnosti pri nepoužití prideleného kódu VRP.
    Ale ak si sa rozhodol ukončiť používanie, tak podľa §15a zákona č. 289/2008 Z.z., si povinný oznámiť ukončenie používania e-kasa klient...
    Inými slovami, ak nemáš tržbu v hotovosti, nepotrebuješ kasu. Ak už máš pridelený kód VRP, nemusíš ho používať. Ale ak sa rozhodneš, že ho už nikdy nepoužiješ, tak to musíš do troch dní nahlásiť.
    wiwnss Ďakujem.

    musím niečo robiť s prideleným kódom VRP ? keď nepoužívam RP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.