Zavrieť

Porady

Tézy k rigoróznej skúške

Hľadám niekoho, kto robil rigorózne skúšky na UMB v BB. Neviem sa dostať k nejakým tézam, ktoré je potrebné sa naučiť na skúšku. Konzultant mi tvrdí, že pôjde o diskusiu k práci, ale viem, že v iných školách dostávajú tézy, ktoré si musia pripraviť. Rigorozka sa bude týkať SJL. Nevie mi niekto poradiť? Ďakujem
alaya1 Ak si pisala rigoroznu pracu otazky budu smerovat k tej oblasti ,ktorou si sa zaoberala.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Tezy su v podstate rovnake ako na zaverecne skusky.
    Necakaj ale, ze ti zadaju otazku ako na statniciach, budes sa na nu pripravovat a tu otazku zodpovies.
    V mojom pripade to bolo cca. 40 profesorov a v diskusii mi kladli otazky na striedacku kros celymi tezami. Pripravit sa na to ako na statnice sa v podstate neda.
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    alaya1 40 profesorov? To nemyslis vazne. Ved jeden studijny odbor ani tolko profesorov nema. Pri rigorozkach je komisis ako pri Mgr.statniciach.
    ivka70 OK, boli to od asistentov, cez docentov az po profesorov, v podstate cely pedagogicky personal nasej fakulty .... skoro som padla na zadok, ked som to videla. Boli sme 2, jedna mala termin o 9:00, druha o 13:00, takze si vyhradili dostatocne vela casu a brali to naozaj vazne.Urcite tam nie je komis ako pri statniciach.
    alaya1 Preboha, to na ktorej skole robia take halooo? Ved to ani na habilitackach toto nie je. Nie to na obyvajnej rigo...
    misoft Veru, veru..... taký "kapitáň" to mal sfúknuté za cca 20 minút
    mika5555 No toto sa aj mne nezdá, mám kolegyne, ktoré obhajovali v iných predmetoch rigorózne práce, mali komisiu troch členov, plus tam sedeli dve doktorandky, ktoré síce nehodnotili, len dávali otázky a vlastne sa tak učili...o počte 40 ľudí som v živote nepočula.
    alaya1 Snad pri profesure, ale rigorozky su nic. No
    , kde to bolo sme sa nedozvedeli.
    ivka70 MatFyz alebo teda FMFI UK, ziaden pedagogicky smer
    alaya1 Tak to su tam teda blazni. Ja som robila 2 krat, ale takyto zazitok nemam, aby tam bolo 40 ludi. To si myslim, ze prehnali. Niet ti co zavidiet.
      zbaliť

    Tézy k rigoróznej skúške

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.