Zavrieť

Porady

Ak je človek rozvedený a má sobášny list, ako zistím, že je rozvedený?

Ak je človek rozvedený a zamestnávateľovi donesie sobášny list, ako zistím, že je rozvedený? Pri rozvode sa sobášny list úradom vracia?
Vo vyhlásení na daň sa tieto údaje neuvádzajú. Potrebujeme to k exek. zrážkam.
4 komentárov     zbaliť
Mila123 Pri rozvode sa sobášny list úradom vracia?
to čo je za otázku???? toto napíše mzdárka????
vracia sa rodný list pri úmrtí????
kvjetecko osobne som musela vratit original sobasneho listu na matrike, menila som naspat priezvisko a matrikarka mi povedala ze je uz neplatny, a ze sa musi vratit. toť moja skusenost.
Mila123 ja som tiež rozvedená, a nič nikomu som nemusela vrátiť, chápem, že je už v tom čase (po rozvode) neplatný, ale vrátiť??? všetky SL, aj tie duplikáty??? nemožné
kvjetecko original sobasneho listu si nechala. ostatne "potvrdenia o uzavreti manzelstva" som nemala pri sebe, tak ani neviem, ci by mi vzala aj to. menila som priezvisko a teda som na tu matriku musela ist osobne aj s tym SL.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Aj zmenu stavu má uviesť do Vyhlásenia. Tak, ak tvrdí, že je rozvedený, nech to uvedie.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    beh Dakujem, skôr som mala na mysli, že ked je nový nastupujúci zamestnanec rozvedený - a kdesi v šuflíku má kopiu sobášneho listu, (je to pre neho lepšie kvôli exekučným zrážkam), tak mu máme veriť, že je stále ženatý?
    Tweety Za správnosť údajov zodpovedá svojím podpisom.
    beh vdaka
      zbaliť

    Ak je človek rozvedený a má sobášny list, ako zistím, že je rozvedený?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.