Zavrieť

Porady

V kamennej studni nie je voda

ahojte fakt potrebujem od vas pomoc...mama staru kamenu studnu asi 9m hlboku nikdy nebol problem s vodou posledne dva roky ale bohuzial problem mame...sme v strede dediny vsetci cerpaju vodu a tym padom ju nemame...pregooglil som internet a zistil som ze kamenna studna sa prehlbovat neda...lenze ja s a s rym nechcem zmierit a hlafam riesenie...co s tym robit nemame velky pozemok takze dalsia studna neprichadza do uvahy idealbe by bolo ak by nietko vedel vrtat v studi...ak niekoho poznate prosim o kontakt rad by som tam navrtal aspon 10m v priemere 30cm...ak mate ine pouzitelne napady prosim poradte. dakujem velmi pekne!
Naposledy upravil ivka70 : 08.07.19 at 20:17
4 komentárov     zbaliť
buchač ....pregooglil som internet a zistil som ze kamenna studna sa prehlbovat neda...
==================
Zle si pregoglil....
Všetko sa dá, len treba chcieť a aj vedieť.
wodnicek no veru nie som nomylne preto vas ziadam o pomoc...budrm rad a vdacny ak mi poradite...
sito wodnicek, podvodníček, hajzlík ... minerálku si kúp a kúp sa v priľahlom potoku, rieke, veľtoku, či v morí do ktorého sa veľtok, rieka, potok vnorí?

Tie kamene? Omar kopal, kameňmi obkladal ...

Skruža?
kopretinka Prečo mu nadávaš do podvodníkov?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

    Terezia13
    možno by ju na začiatok stačilo vyčistiť od bahna, nejaký ten nános tam už bude, po vyčistení by sa mohli stoky obnoviť, voda ide vždy tam, kde jej je ľahšie tiecť
    wodnicek no ale o kamennej studi tam nie je ani slovo...ja nemam skruze mam steny oblozene kamenom a na spodu studnr je s najvacsou pravdepodobnostou velky kamen ako zaklad cistil som to takze viem ze tam nie je ani dreveny kriz ani viacuholnik...problem je ze ak by sa v tejto studni kopalo a porusil by sa zakladovy kameno pravdepodobne sa zvalia steny...preto ma napadlo vybrtat v tej studni vrt hlbsie...ale privitam kaekolvek riesenie alebo kontakt na cloveka co to vie vyriesit...
    buchač wodnicek (Dnes 21:29) no ale o kamennej studi tam nie je ani slovo...ja nemam skruze mam steny oblozene kamenom
    ==================
    Ten istý link som pozeral aj ja.

    No ja neviem, to zlé googlenie by som ešte aj chápal.
    No nejak mi hlava neberie, že si nevieš otvoriť tie fotky pozrieť si ich podrobnejšie.

    Konkrétnejšie ide o toto..." Foto dokumentácia opravy - prestavby starej kamennej studne a jej prehĺbenie."
    No obr. 2 a 14 je jasne vidno, že je to studňa z kameňa...
    Ako je tam spomenuté, ide o PRESTAVBU...čiže kamene boli odstránené a nahradené skružami.

    V kamennej studni nie je voda

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.