Zavrieť

Porady

Materska dovolenka - vypocet pri preruseni

Rada by som sa opytala, ci mi ovplyvni vysku materskeho prispevku prerusenie materskej dovolenky na rozmedzi rokov. Moja situacia: Nastupujem na matersku v novembri 2019. Dajmetomu, ze v 2018 som mala prijemn napr. 10 000/rok ale v roku 2019 som mala prijem 13 000/rok. Ovyplyvnilo by mi spominane prerusenie napr. na mesiac (za ten cas by bol na materskej manzel) vypocet? Ratalo by sa materske v r. 2020 pri opätovnom nastupe z prijmu v r. 2019? Dakujem
3 komentárov     zbaliť
Mila123 ak píšeš o jednej MD nepôjde to...
pretože nástup na MD máš 11/2019 výpočet MD z roku 2018
nástup na MD v roku 2020 (druhé tehotenstvo) príjem z roku 2019

ak chceš aktuálny príjem teraz preruš poistenie (nemám overené, vraj stačí aj jeden deň neplateného voľna) a MD by sa ti mala počítať po dni prerušenia až do nástupu na MD - ale to musí byť 90 kalendárnych dní, (nesmieš byť na PN a ani OČR si nepl. volne) - stíhaš to
inak výpočet MD je pri nástupe na materskú, inak sa nemení (zvyčajne)
jankaSmolinka Dakujem velmi pekne za odpoved. Pomohlo to :-) Pekny den.
Jana Motyčková ó nie, prerušenie (neplatené voľno) nepomôže - to platilo veľmi dávno a veľmi kráto.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Materska dovolenka - vypocet pri preruseni

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.