Zavrieť

Porady

Môžem na malý workshop prijať vstupné v hotovosti a vydať PPD?

Dobrý deň, chcem organizovať malý workshop o programovaní, pre menej ako 10 ľudí. Zaujímalo by ma, či môžem prijať vstupné od účastníkov v hotovosti a vydať im príjmový pokladničný doklad? V prílohe zákona o ERP som túto aktivitu nenašiel, no radšej sa opýtam skúsenejších.

Ďakujem, prajem pekný deň.
3 komentárov     zbaliť
veronikasad pre koho su určené ?
michalesco Pre každého, kto sa chce naučiť programovať. Väčšinou študenti, jeden účastník je zamestnanec.
kopretinka Načo ti bude pokladňa,využiješ ju ešte niekedy?Sa ti fakt čudujem,že si ľuďom nedal možnosť platby vopred na prevodom na účet alebo kartou ...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    ak sa nájdeš s popisom svojej činnosti v kode 85,60 - Pomocné vzdelávacie činnosti - nemusíš https://www.google.com/url?sa=t&rct=...h5LCL2KJYv5DOu

    ak ide o kod 70.22 Poradenské služby v oblasti podnikania a riadenia - treba ERP
    https://www.google.com/url?sa=t&rct=...xHvbYWx-WF8KoS
    11 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    michalesco Ďakujem, základy programovania majú podľa mňa skôr k pomocným vzdelávacím činnostiam než k firemnému poradenstvu.
    veronikasad aký SK NACE uvádzaš vo svojom DP ?
    veronikasad Ak si nie si istý, vybav si VRP, vydať doklad pre 10 účasníkov určite zvládneš ...
    michalesco Poradenské služby v oblasti podnikania a riadenia. Ale v predmete podnikania máme aj vzdelávacie aktivity, toto je ale vôbec prvá.
    veronikasad vybav si VRP, nič nepokazíš
    michalesco Prosím Ťa, vedela by si ma nasmerovať aspoň na prvé kroky? Z výsledkov prvého googlovania som trochu zmätený. Veľmi pekne ďakujem za každú pomoc.
    veronikasad prvé kroky čoho ?
    veronikasad https://www.financnasprava.sk/sk/pod...dane/ekasa/vrp
    michalesco Ak tomu dobre rozumiem, najskôr musím požiadať o pridelenie kódu a až keď ho dostanem, môžem rozbehať VRP. Správne? Stihol by som ten proces do utorka?
    veronikasad myslím že ano, osobnú skúsenosť nemám, vybavovala som len ORP. Ak budeš potrebovať konkrétne rady, skús napísať nicku Žabinka
    michalesco Ďakujem veľmi pekne. Vážim si Tvoju pomoc.
      zbaliť

    Môžem na malý workshop prijať vstupné v hotovosti a vydať PPD?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.