Zavrieť

Porady

Stiahnutý úrok pri predčasne vyplatenej faktúre

Prosím Vás ako treba ošetriť a zaúčtovať keď s.r.o. skôr vyplatí faktúru od SZČO - a sú mu stiahnuté % -( úrok je zakomponovaný v objednávky). Ako to treba účtovne vysporiadať . Ďakujem
13 komentárov     zbaliť
marjankaj Komu je čo stiahnuté? Za čo? Po tatársky nerozumiem.
bodliak Diskontovane. Čo je na tom po tatarsky ?
marjankaj Ja skôr zaplatím faktúru a ešte mi stiahnu aj úrok?
marjankaj A prečo jej teda neporadíš, keď si pochopil otázku?
bodliak Nie, zaplatíš o úrok menej. Ale načo to tebe vysvetľujem, že ?
ivka70 o aky urok? skuste nastudovat, co je urok .... uctovnik by sa mal vediet vyjadrovat a aspon v ekonomickych pojmoch “byt doma”
bodliak Kto nepochopil, na co sa pyta ? Tak preco hned "tatarcina" ? Ste namyslene kozy.
vicktor Ani ja som nepochopil.
bodliak (Včera 22:13) Nie, zaplatíš o úrok menej.
Teraz som uz pochopil. Ale nie je to stiahnuty, lez odpusteny urok, pripadne zlava, a pod.
ivka70 o akom uroku to stale basnis?
Je ti jasne o co ide, ale nevies, o co ide - ale obvinovat ostatnych z namyslenosti, to vies dobre..... aha, to nie je ziadny ekonomicky termin, chapem .....
racham skúste prečítať znova v otázke je jasne napísané keď vyplatím faktúru od SZČO - je do došla faktúra od živnostníka . A sú mu stiahnuté percentá je jasné že jemu tomu živnostníkovi sú tan napísané % aby sme spoločné došli k záveru ako to normálne nazvať počíta sa to ako 5% úrok a tak je to aj v objednávke . a Vy sa pýtate za čo ? však čítajte kontext celý píšem že bola vyplatená faktúra tak asi z platby však? Ďakujem za milú a prínosnú odpoveď
racham konkreétny príklad : príde faktúra na 100 Eur
zaplatím predčasne o dva týždňe skôr, tak konateľ stiahne 5% a uhradí len 95 eur,
Ako vysporiadam účtovné 5 eur ktoré mi ostali svietiť ako nezaplatené a nikdy zaplatené nebudú ďakujem
veronikasad A vies vobec ako sa pocita urok? Určite nie tak ako si ho vypocitala ty...Pozri si odkaz ktory prilozila Ivka, mas tam uctovanie u dodavatela aj odberateľa
vicktor racham - konkretny priklad: tak 5% = 5e URCITE nie je "stiahnuty urok". Je to zlava alebo diskont alebo ... ine co tu uz bolo uvedene.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    racham Ani jeden pojem sa mi nehodí k tejto situácií. Keď predčasné zaplatím DFA od SZČO napr. za montážne práce, a stiahnem mu % za predčasnú platbu , tak určite nejde o Rabat alebo skonto . To by musel poskytnúť dodávateľ služby či ? ďakujem za normálnu odpoveď ostatný najmúdrejší na svete radšej neraďte ak neviem normálne kumunikovať len znechucujete ľudí
    veronikasad Urcite ide o skonto, ktore ti poskytol dodávateľ. Ak by ti ho neposkytol, musis uhradit celu sumu bez ohladu na dátum platby
    racham Ďakujem, teda podľa linku ktorý dala pani ivka mi vychádza že tu čiastku sconta zaúčtujem 321/518 - poníženie dodávky? cez Interný doklad? alebo nie je lepšie preúčtovať do výnosov 321 / 648? cez ID ďakujem
    veronikasad Ak to nebolo dohodnute v zmluve, tak ano. Dodavatel s tým súhlasí?
    racham dodávateľ súhlasí a je to dohodnuté v objednávke, tak teda ktorý spôsob? Ďakujem
      zbaliť

    Stiahnutý úrok pri predčasne vyplatenej faktúre

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.