Zavrieť

Porady

rozdelenie zisku minulých rokov

24.6.2019 valné zhromaždenie schválilo účtovnú závierku za rok 2018. Schválilo, že zisk 2018 zostane na účte nerozdeleného zisku minulých rokov. Môže na zasadnutí v decembri rozhodnúť o vyplatení dividend za rok 2018 a za staršie roky, či o rozdelení nerozdeleného zisku min. rokov sa môže rozhodnúť iba pri schvaľovaní účtovnej závierky za predchádzajúci rok?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

    Žabinka
    Obchodný zákonník § 128
    (1) Ak zákon, spoločenská zmluva, prípadne stanovy neustanovujú kratšiu lehotu, zvolávajú valné zhromaždenie konatelia najmenej raz za rok.

    Ak to spoločníci považujú za potrebné, môžu zvolať VZ aj inokedy, aj viackrát za rok, a rokujú o tom, kvôli čomu bolo zvolané, napr. rozdelenie zisku..
    83gene Presnejšie ide o jedného spoločníka čiže o rozhodnutie spoločníka o rozdelení zisku. Z paragrafu mi teda vyplýva ze spoločník môže viackrát do roka rozhodnúť o rozdelení nerozdeleneho zisku minulých rokov, napr v septembri rozhodne o rozdelení, následne sa vyplatí a v decembri ma firma znova dostatok finančných prostriedkov tak spoločník znova rozhodne o rozdelení nerozdeleneho zisku min rokov (ide o zisky za posledných 9 rokov co sa nevyplácali). Môže to takto robiť?
    lubko6394 Ja som to tento rok spravil tiež. Takže 2 VZ a dva zápisy.

    rozdelenie zisku minulých rokov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.