Zavrieť

Porady

2 pracovne pomery subezne

Dobry vecer. V praci A pracujem 4 roky. Kedze mame cely august dovolenku chcem si ist privyrobit do inej firmy. Ak nastupim do prace B a samozrejme im poviem ze pracujem pride na to zamestavatel A ze mam jeden mesiac dva pracovne pomery?
veronikasad budeš vykonávať rovnaký druh práce ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Môžeš mať súbežne dva PP len pozor na toto:
    §83 ZP
    Zamestnanec môže popri svojom zamestnaní vykonávanom v pracovnom pomere vykonávať inú zárobkovú činnosť, ktorá má k predmetu činnosti zamestnávateľa konkurenčný charakter, len s predchádzajúcim písomným súhlasom zamestnávateľa. Ak sa zamestnávateľ nevyjadrí do 15 dní od doručenia žiadosti zamestnanca, platí, že súhlas udelil.
    Naposledy upravil Tweety : 23.07.19 at 16:50
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Barticek Len neviem čo to znamená konkurenčny charakter. Pracujem v admin v sklade. Toto bude skor ako skladnik manualnejsie,
    Tweety Napr. pracuješ ako skladník v źeleziarstve išiel by si do iného źeleziarstva tiež za skladníka.
    Barticek pracujem v administrative v sklade a chcem ist robit manualne do skladu. Firmy nemaju nic spolocne. Ta v ktorej pracujem vyraba pracky tam kde chcem ist na vypomoc na mesiac loziska. Su od seba vzidalene 100 km a nemyslim ze sebe konkuruju. Ale aj tak ma sa odniekal moja materska firma dozvediet ze pracujem? Ak jej to nepoviem ja? Napr urady..
    Tweety Kľudne môžeš ísť pracovať, nič ti nehrozí. Firma sa môže dozvedieť ale ani nemusí. Netreba súhlas zamestnávateľa.
    Barticek ok tak ďakujem. Dufam že na to nijak nepridu. Len sa mi nechce mesiac sedieť doma ked mám povinnu dovolenku
    Tweety Aj keby to zistili, nič ti nehrozí.
    veronikasad Ak si budeš robiť daňové priznanie typu A sám, tvoj zamestnávatel sa to nedozvie. Ak však požiadaš o vykonanie ročného zúčtovania dane, musíš priložiť potvrdenie o zdanitelnom príjme aj od druhého zamestnávatela.
      zbaliť

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    kludne nastup, len vo firme B nepodpusuj vyhlasene na uplatnenie nezdanitelnej casti zakladu dane a danoveho bonusu, to mozes mat len u jedneho zamestnavatela

    2 pracovne pomery subezne

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.