Zavrieť

Porady

Aký dátum nadobudnutia nehnuteľnosti sa berie do úvahy pri predaji?

Ahojte poradaci, neviem ci to patrí presne sem ale skúsim. V roku 2015 sme kúpili byt, Kz sme podpísali 5.5., na pečiatke pri V z katastra mame dátum 8.5. A na liste vlastníctva je uvedené nadobudnutie na základe Kz zo dňa 8.7. Budúci rok by sme chceli byt predať a potrebujeme vedieť, v ktorom mesiaci mame predaj zrealizovať, aby sme nemuseli platiť dane a odvody, aby to bolo viac ako tých 5 rokov od nadobudnutia. Neviete mi naisto povedať ktorý je ten dátum ktorého sa mame držať? Patram po tom už dlhšie a všade som našla že buď keď to kataster zavkladoval alebo keď povolil vklad.
4 komentárov     zbaliť
vicktor Datum 8.7. nie je nahodou preklep? (Ci uz tvoj alebo katastra.)
Human1ty Nie nieje to preklep. Naš kataster si dal načas a zapísal to o 2 mesiace od podpísania KZ.
Článok na finančnej správe som našla a čítala som toho veľa len mi nešlo do hlavy prečo pri nadobudnutí nehnuteľnosti sa berie až dátum kedy to kataster zavkladuje a zápise na LV a pri predaji sa berie dátum podpisu KZ, keď nového vlastníka tiež berú až keď to už je zapisane na LV.
vicktor To ze kataster meskal, dokazem pochopit, ale "na základe Kz zo dňa 8.7." jednoducho nie je pravda. Mozes skusit poziadat o opravu chybneho udaju.
Ja som mal chybu ze byt bol uvedeny na nespravnom poschodi a kataster opravil zadarmo. Ale to bolo pred 15 rokmi.
Katy a R Human - kde si čítala, že sa berie dátum podpisu na KZ????
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    pozreme za teba, že čo píšu na stránke FS
    tu: https://www.google.com/url?sa=t&rct=...N5q4Lp80Nn5sgr
    A myslím, že aj v zmluve máš písanú vetičku o tom ... že berieš na vedomie kedy sa stávaš vlastníčkou ....dňom vkladu vlastníckeho práva do katastra nehnuteľností, vedenom katastrálnym odborom .... (rozhodnutie OU)
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    marjankaj No ale ak by to zdedil, tak vtedy sa na kataster nečaká. Mŕtvy prestáva byť vlastníkom v deň úmrtia. Kto by platil daň z nehnuteľnosti do zápisu v katastri?
    Katy a R janko - v tom linku máš všetko, podľa mňa presne a celkom zrozumiteľne napísané info! (pre všetky varianty nadobudnutia, aj ako je to v prípade dedenia) ... a okrem toho - zadávateľka píše o KÚPE a PREDAJI nehnuteľnosti! .
    A len pre info - aj daň sa platí do zápisu v katastri! Apríklad - predaj napr v decembri - , ak rozhodnutie OU bude až v januári - tak starý majiteľ je platiteľom dane za celý nový rok!
    marjankaj Katy mne je to jasné. Len som chcel poukázať na naše zákony. Kopec všelijakých výnimiek, ani právnici sa v tom nevyznajú. Traja právnici=štyri právne názory. Napríklad prečo sedí Kočner, veď on tu zmenku nevystavoval, či?
      zbaliť

    Aký dátum nadobudnutia nehnuteľnosti sa berie do úvahy pri predaji?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.