Zavrieť

Porady

Nulový výkaz do ZP Dôvera

Ako správne vyplniť nulový Výkaz preddavkov... do ZP Dôvera ? Zamestnankyňa je na rodičovskej dovolenke - riadky 2-8 a tabuľka Zoznam zamestnancov... Ďakujem za pomoc
8 komentárov     zbaliť
Mila123 na RD (myslím poberanie rod. príspevku) sa odhlasuje zamestnanec, tak ako keby ukončil PPV, teda výkaz sa už neposiela
xeva Poberanie rodičovského príspevku nie je to isté, čo rodičovská dovolenka. Na rodičovskej dovolenke je iba zamestnaná matka, ak jej skončí pracovný pomer je už iba poberateľkou rodičovského príspevku a toto obdobie sa už do doby poistenia pre účel dávky v nezamestnanosti nezapočítava. Nechcem pracovníčku dostať do situácie, že by po skončení RD, ak by som ju odhlásila /výpoveď nemôže zo strany zamestnávateľa dostať, nie sú k tomu splnené podmienky podľa ZP na jeho strane/ nemala nárok na dávku v nezamestnanosti /slobodná matka, prvé zamestnanie.
Mila123 kde som ti napísala, že ju máš odhlásiť zo SP?????????????
Mila123 XEVA - viem o čom píšem....
vrelo odporúčam na overenie
Telefón a e-mail:
Zákaznícka linka pre našich poistencov a platiteľov
Telefón: 0850 850 850 (volanie je spoplatnené podľa cenníka operátora) alebo +421 37 77 22 278 (pre volania zo zahraničia)
E-mail: info@dovera.sk
xeva Je upozornenie právničky na situáciu, ktorú som opísala irelevantné ? má niekto skúsenosti so započítaním obdobia, kedy bol odhlásený ako píše vo svojom komentári Mila123 ? na možnosť takéhoto odhlásenia "ako keby ukončil PPV" ma upozornila aj poisťovňa, nevedela mi však pracovníčka vysvetliť, ako to bude so započítaním obdobia bez pracovného pomeru.
xeva Nepísala som o SP - tam je situácia jasná, aj s výkazom. Pri skončení MD sme zmenu , nástup na RD nahlásili v pobočke poisťovne.
Mila123 https://www2.kros.sk/tmp/asset_cache...P%20a%20ZP.pdf
xeva Mila123 - kontaktovala som znova Dôveru a zistila som, že zamestnankyňa bola riadne odhlásená po skončení MD, len pracovníčka, ktorá nás kontaktovala ohľadne doplnenia chýbajúcich výkazov danú skutočnosť "prehliadla". Ďakujem za reakcie.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    Materská dovolenka a rodičovská dovolenka
    § 166

    (1) V súvislosti s pôrodom a starostlivosťou o narodené dieťa patrí žene materská dovolenka v trvaní 34 týždňov. Osamelej žene patrí materská dovolenka v trvaní 37 týždňov a žene, ktorá porodila zároveň dve alebo viac detí, patrí materská dovolenka v trvaní 43 týždňov. V súvislosti so starostlivosťou o narodené dieťa patrí aj mužovi od narodenia dieťaťa rodičovská dovolenka v rovnakom rozsahu, ak sa stará o narodené dieťa.

    (2) Na prehĺbenie starostlivosti o dieťa je zamestnávateľ povinný poskytnúť žene a mužovi, ktorí o to požiadajú, rodičovskú dovolenku až do dňa, v ktorom dieťa dovŕši tri roky veku. Ak ide o dlhodobo nepriaznivý zdravotný stav dieťaťa vyžadujúci osobitnú starostlivosť, je zamestnávateľ povinný poskytnúť žene a mužovi, ktorí o to požiadajú, rodičovskú dovolenku až do dňa, v ktorom dieťa dovŕši šesť rokov veku. Táto dovolenka sa poskytuje v rozsahu, o aký rodič žiada, spravidla však najmenej na jeden mesiac.

    (3) Žena a muž písomne oznámia zamestnávateľovi najmenej jeden mesiac vopred predpokladaný deň nástupu na materskú dovolenku a rodičovskú dovolenku, predpokladaný deň ich prerušenia, skončenia a zmeny týkajúce sa nástupu, prerušenia a skončenia materskej dovolenky a rodičovskej dovolenky.

    (4) Zamestnávateľ sa môže so zamestnancom dohodnúť, že rodičovskú dovolenku podľa odseku 2 možno poskytnúť najdlhšie do dňa, v ktorom dieťa dovŕši päť rokov veku, a ak ide o dieťa s dlhodobo nepriaznivým zdravotným stavom vyžadujúcim osobitnú starostlivosť, najdlhšie do dňa, v ktorom dieťa dovŕši osem rokov veku, a to najviac v rozsahu, v ktorom sa táto dovolenka v období podľa odseku 2 nečerpala.

    Nulový výkaz do ZP Dôvera

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.