Zavrieť

Porady

Odstupné zamestnanca pri nadbytočnosti.

Odstupné patrí zamestnancovi, ktorý je prepustený z nadbytočnosti, ale keď mal absencie a dostal aj upozornenie, je možnosť toto odstupné mu aj nevyplatiť? A koľko by musel mať upozornení na porušenie pracovnej disciplíny, aby mu odstupné nebolo vyplatené?
Naposledy upravil ivka70 : 10.02.20 at 11:21
8 komentárov     zbaliť
veronikasad Z akeho dovodu dostal zamestnanec výpoveď?
AH.DCA Z nadbytočnosti dostal výpoveď a patrí mu odstupné 3 mesiace, lebo je vo firme 6 rokov
veronikasad Absencia bola pocas vypovednej doby?
AH.DCA nie absenciu mal minulý mesiac a výpovedna doba mu neplynie, je to bez výpovednej doby
Tweety PP končí Dohodou z dôvodu § 63? Prečo nenapíšeš podstatné info?
AH.DCA personálna dala §63 ods1. písm. b na dohodu o skončení PP z nadbytočnosti.
veronikasad Kedy bola podpisana dohoda, k akému dátumu konci pracovny pomer a kedy bola absencia?
ivka70 kedy dostal vypoved pre nadbytocnost a kedy boli absencie?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Ak vedenie firmy rozhodlo, ze u zamestnanca ide o nadbytocnost, vypovedny dovod nie je mozne dodatočne menit a patri mu odstupne
    Keďže pracovný pomer konci dohodou, nie je mozne uplatnit zo strany zamestnavatela nahradu za nedodržanie vypovednej doby. Absenciu môžete riesit len v zmysle ZP, kratenim dovolenky, odnatim pohyblivej zložky mzdy... Pocas nej ma zamestnanec prerušené poistenie v ZP aj SP.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Odstupné mu jednoducho zo zákona patrí.
    Naposledy upravil Tweety : 31.07.19 at 08:53
    11 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    AH.DCA Nedali mu výpovednú dobu, dali mu výpoveď bez výpovednej doby
    veronikasad Taka vypoved neexistuje, vypovedna doba pri nadbytočnosti je najmenej dvojmesacna.
    Zamaz osobne udaje a priloz oznámenie, ktore ste poslali zamestnancovi.
    Tweety Porušili ZP, VD je daná zákonom.
    AH.DCA §76 ods.2 mu dali a tam je aj bez výpovednej doby a patrí mu potom to odstupné podľa rokov odpracovaných. Personálne oddelenie dalo Dohodu o skončení PP a z nadbytočnosti, čiže je to riešené dohodou.
    veronikasad Priloz list, ktory dostal zamestnanec, inak sa radit neda. Par.76 nie je vypovedny dôvod
    AH.DCA z dôvodu GPDR nemôžem priložiť list a ja som len mzdarka to ja sa pýtam za personálne oddelenie. Ja neriadim personálne, len sa pýtam, či to urobili správne a povedala mi že dala §63 ods1 písm. b
    veronikasad Pisala som bez osobnych udajov, chcela som vidiet ako ste to formulovali
    kopretinka Predtym si pisala iny paragraf
    veronikasad To bola výška odstupného pri dohode
    Tweety AH.DCA Netreba tu mudrovať, odstupné mu jednoducho patrí. Ako mzdárka by si tiež mala poznať aspoň elementárne vecí zo ZP, aby sme tu nemuseli donekonečna špekulovať, čo a ako je správne. Ak ste nechceli dať odstupné, mali ste s ním skončiť PP inak.
    AH.DCA Tweety. Ja tu nemudrujem a Vy by ste mohla tiež slušnejšie odpovedať na otázky. Alebo sa radšej zdržte komentárov, keď neviete slušne odpovedať
      zbaliť

    Odstupné zamestnanca pri nadbytočnosti.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.