Zavrieť

Porady

prosim o radu - zahranicne cesty

Ako mam prosim uviest do dennika pracovnu cestu, ak dopravu hradil {toho casu} zamestnavatel, a ja som si hradila iba ubytovanie.
Existuje aj nejaky formular {na pracovne cesty}?
Dakujem. Alica
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ahammerova je offline (nepripojený) ahammerova

    ahammerova
    Chcela by som sa este opytat, mam narok aj na stravne, ked mam iba doklad o ubytovani {vsetky blocky z restauracie som dokazala zahodit}, resp. nejkae vreckove.
    Ak ano, ako si ich prosim vypocitam?
    Pracovna cesta bola v Rsuku, fa za ubotvanie mam v EUR, mam to prepocitat kurzom NBS - stred?
    Velmi pekne dakujem.

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    áno, v Rusku máš nárok na 48 USD na deň, resp. podľa toho koľko si tam bola. Nárok na vreckové máš tiež, ale nepoznám Vaše interné smernice.

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    Podľa toho čo uvádzaš, si zamestnanec. Ak Ti zamestnávateľ hradil dopravu, tak Ty odovzdaj do učtárne doklad o ubytovaní, cestovný príkaz na zahraničnú pracovnú cestu a ostatné je starosť účtovníčky. Aj výška stravného, aj kurz, ktorým prepočíta náhrady.

    ahammerova je offline (nepripojený) ahammerova

    ahammerova
    Pytam sa ako SZCO {ktory momentalne "bojuje" s uctovnictvom}, a {toho casu zaroven aj zamestnanec.} Teraz vsak uz len SZCO.

    Rada by som este vedela, ako sa to vsetko - moja povodna otazka - uctuje ak ako SZCO idem na pracovnu cestu.
    Musim si aj sam pre seba vypisat cestovny prikaz?
    Ak nemam cestovny doklad {letenku}, iba fa za ubytovanie - smiem si to aj tak uplatnit ako vydavok ovpl. ZD?
    Mam narok na stravne aj ked nemam blocky z restauracie? Ako je to prosim s vreckovym?
    Fa za ubytovanie treba prepocitat kurzom NBS - stred. {je v cudzej mene}.

    Kde sa to da prosim vsetko nastudovat?, pretoze mam z toho akurat tak hokej.
    Velmi pekne dakujem.

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    Rada by som este vedela, ako sa to vsetko - moja povodna otazka - uctuje ak ako SZCO idem na pracovnu cestu.
    Musim si aj sam pre seba vypisat cestovny prikaz? Ano
    Ak nemam cestovny doklad {letenku}, iba fa za ubytovanie - smiem si to aj tak uplatnit ako vydavok ovpl. ZD? Ano
    Mam narok na stravne aj ked nemam blocky z restauracie? Ano
    Ako je to prosim s vreckovym? 5-40% bez dokladovania
    Fa za ubytovanie treba prepocitat kurzom NBS - stred. {je v cudzej mene}.

    Kde sa to da prosim vsetko nastudovat? Zákon o cestovných náhradách, Zákon o dani z príjmu

    prosim o radu - zahranicne cesty

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.