Zavrieť

Porady

Prijatie faktúry z predošlého mesiaca do nového mesiaca?

Dobry den

prosim o radu mame vystavenu FA za tovar 24.7.2019, mozem ju prijat ku dnesnemu dnu 6.8.2019 a nasledne tovar vyfakturovat aj zakaznikovy?
FA mi skoncila v smapovej poste a nechciat som ju prehliadla. Sme mesacnymi platcami DPH.

Mesiac jul uz mame ukonceny.
Pripadne viete mi poradit ako inak to prijat prosim?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Veď nárok na odpočet môžeš uplatniť aj neskôr, ako vznikol. Dph daj do 8. mes.
    10 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    12Ema12122 Dakujem za odpoved, cize mozme ju kludne prijat z dnesnym datumom aj datum dodanie a prijatia moze byt dnesny? A odpovec dane mozem dat ku dnesnemu dnu? Nemusi byt ten ktory je na FA od dodavatela.
    Tweety Zaúčtovať s dátumami na faktúre.
    12Ema12122 Cize dam julove datumi ako uviedol dodavatel na fakture? Pochopila som spravne? Datum vystavenia FA aj dopocet bude 24.07.2019.?
    Tweety Veď som napísala,že odpočet uplatníš v 8. Ostatné z faktúry.
    12Ema12122 Prepacte som v tom zaciatocnik a chcem to spravit spravne cize dam datum vystavenia z FA 24.7, odpocet dane ku dnesmu dnu...alebo odpočet dane v doklade bude za 6.8 mesiac. Zadavam to prijaty faktury ja alebo to bude robit uz nasa ekonomka?
    Tweety Nenapísala si, źe neúčtuješ len evidujeś, zaeviduješ teda tak, ako prišla. Ekonómka si už s tým poradí.
    12Ema12122 Ano ja robim iba v sklade na prime tovaru ale len kratko, tak nechem spravit nieco zle. Len teraz si uz niesim ista ako ma teda prijat mam dat vsade dnesny datum a ekonomka si to spravi uz ucovne u seba?
    Tweety Opýtaj sa teda jej, akým dátumom bol tovar prijatý. Dph ty neriešiš.
    12Ema12122 Prijat ho mam prave ja a povedala mi len. ze si s tym mam sama poradit a ze je uzavrety mesiac a ze ma byt priajaty za jul, ale ze sa tym narusi DPH a ze aj Fa zakaznikovy ma byt za jul....ale ja uz mam faktury robene v auguste a neviem si tym radi...ci mame priajat z dnesnym datum alebo z julovym :-((
    Tweety Pozri do interných predpisov alebo popros o radu skúsených vo firme. Nikto múdry z neba nespadol.
      zbaliť

    Mikae je offline (nepripojený) Mikae

    Mikae
    Chápem, že keď si v práci len krátko, tak ešte všetko neovládaš, ale čo som čítala, tak mám dojem, že sa jedná o internú záležitosť a tie sa v každej firme riešia inak. Najlepšie by bolo, sa opýtať niekoho u vás v práci, ako treba riešiť takýto problém - a asi lepšie spolu komunikovať. Viem, že nie vždy natrafíš na ľudí čo sú ochotní pomôcť. Popros ešte raz vašu účtovníčku, ako by si to mala spraviť, aby ste mali doklady v poriadku. Inak, strašne zle sa číta tvoj spôsob písania.

    Prijatie faktúry z predošlého mesiaca do nového mesiaca?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.