Zavrieť

Porady

Reklamacia stavebnych prac v byte - hladam rady

Ahojte, objednal som si u firmy rekonstrukciu bytu a prakticky vsetko na co sme pozreli malo nejake vady. Mensie diery v sparovacke v kupelni, zle polozena kachlicka v kupelni - vidiet zboku tvarnicu), pravdepodobne nedali vsade stierky a nezoskrabali povodnu stierku - toto hlavne vidiet pri povodne zatecenych miestach v kupelni a v kuchyni. Steny su v strasnom stave - male ryhy v stene, stekajuce kvapky, nerovnosti, rohy stien - nie su poriadne prekryte ukoncovacie listy, pukla uz farba nad oknom a mozem pokracovat. Elektrikar odisiel a zabudol spravit obyvacku, ktoru nakoniec spravil 2 dni po zacati stierkovania, teda do novej stierky. Nasledne maliari na druhy den stierkovali a malovali na mokru stierku, ktoru elektrikar vyryl..atd atd.

Pre mna su to vsetko velke problemy a stale to nie su vymenovane vsetky problemy. Neviem ake prusery su to z hladiska stavebnych prac. Ci je mozne to vsetko opravit pri aktualnej stierke a malbe, alebo je nutne to vsetko zacat odzaciatku.

Ak sa niekto najde, kto vie konstruktivne pomoct, budem len rad.

V pripade potreby viem ponuknut aj fotky.

Dakujem za rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jslancik je offline (nepripojený) jslancik

    bez servítky jslancik
    postupovať v zmysle zmluvy o dielo. prepokladáme, že ako rozumný človek máš cenovú ponuku, zmluvu o dielo. a preberacie protokoly žiadne, lebo si hotové dielo nemohol prevziať kvôli tomu, že to bol des. prípadne si ho prevzal s detailne špecifikovanými nedorobkami s termínmi nápravy.
    a samozrejme, nezaplatil si im za fušerinu. to by mala byť najlepšia motivácia, aby čím skôr prišli opraviť, čo sa opraviť dá, a dať výraznú zľavu za to, čo sa opraviť nedá.

    nevidím žiadny problém. sme predsa rozumní a opatrní ľudia. ktorí nebudeme svojimi opomenutiami podporovať fušerov.
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    margaretiak Ano, samozrejme, maju len zalohu, prace su na zmluvu a preberacie protokoly zatial ziadne, kedze sa ma este finalizovat elektrika (prepinace a zasuvky) a kupelna (instalacia sprchaca).
    Postup som vygooglil. Ale asi budem musiet zohnat nejakeho dalsieho majstra, ktory poradi, co je v poriadku a da sa kvalitne opravit a co nie.
    jslancik no tak to máš dobre, priam výborne. pokiaľ záloha nebola na 100% priprav si preberacie protokoly a tam vytkni písomne všetky nedorobky s termínmi atď. hlavne im už nič neplať. všetko si foť, k protokolu kľudne pripoj fotodokumentáciu.

    prípadne im písomne (mailom) všetko vytkni. aby si to mal písomne. nezabudni pripomenúť, že do riadneho ukončenia a odstránenia nedorobkov nebudú uhrádzané žiadne faktúry.
    margaretiak https://ibb.co/dPFc6QQ Takto vyzera stena v kuchyni, ktora bola zatecena pred rekonstrukciou a po maliarskych pracach ju stale vidiet.
    Mozem im odopriet pristup do bytu (zobrat im moje kluce) kym nebude napisany protokol, resp reklamacia?
    margaretiak Poslal som fotky inému majstrovi, ktorý robí podobné stavebné práce a ten len napísal, že to je katastrofa a fušerina. Odflákli podkladové prípravy na maľovanie, nedali dole lišty a že mi čoskoro odpadnú kachličky. Len z pár fotiek, na ktorých to zďaleka nevyzerá tak tragicky ako v skutočnosti.
    jslancik brániť im vo vykonávaní prác v zmysle zmluvy o dielo? to teda nemôžeš. to by sa otočilo proti tebe. len ich upozorni, že nech kľudne robia, ale €€€ nedostanú, pokiaľ to nebude tip-top a papierovo vysporiadané. ich to rýchlo prejde.
    margaretiak Dnes zacali makat. Vyrovnavaju steny, opravili/vymenili kachlicku, ktora stale ale duni, co moze byt sposobene cerstvym lepidlom. Takze musim pockat 2 dni, ci sa to zlepsi.
    So stenou bude asi najvacsi problem. Stierky zevraj nie su zle, ale ani dobre. Flaky na stenach su, lebo ich nezaizolovali.
    Keby som prepisoval tu komunikaciu medzi mnou a jednotlivymi majstrami, bola by to fraska.
    Cele to je velmi zly vtip.
      zbaliť

    Reklamacia stavebnych prac v byte - hladam rady

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.