Zavrieť

Porady

rekreačný príspevok hradený zo sociálneho fondu

Dobrý deň, chcela som sa uistiť, či správne účtujem. Zamestnankyňa požiadala o rekreačný príspevok a zamestnávateľ to chce uhradiť so sociálneho fondu. Zaúčtovanie potom bude:
faktúra 472/333
preplatenie príspevku 333/21102 pokladňa SF?

Nejde do nákladov nakoľko bola nákladom tvorba SF?
Naposledy upravil ivka70 : 08.08.19 at 09:21
11 komentárov     zbaliť
Mila123 áno, áno, áno,
ale musíte RP prehnať cez výplatu, tvorí základ pre poistné i zdaňovať jej ho budete
22danka Ale rekreačný príspevok je oslobodený od dane a teda aj od odvodov,či?
Mila123 teda aby sme sa rozumeli rekreačný prísevok podľa § 152a ZP?
Jana Motyčková Zo SF oslobodený nie je.
22danka Čiže ak dobre rozumiem, keď to chce zamestnávateľ uhradiť z účtu sociálneho fondu tak to nie je oslobodené a platí sa z toho daň, SP a ZP, ale ak to uhradí z bežného účtu tak je oslobodený od všetkých odvodov?
Mila123 áno, ale iba príspevok vo výške 55%, najviac zo sumy 500,- €, t.j. najviac 275 €zo strany zamestnávateľa , 225 si musí zaplatiť sám zamestnanec
22danka Ďakujem za info :-D
jakubzemko Iba poznamka, podla zakona o sf sa zo sf hradia iba prispevky nad ramec..
22danka Keď nie je rekreačný príspevok hradený SF oslobodený od platenia odvodov a dani, tak to môžem nazvať príspevkom napr. na dovolenku a v zákone o SF je bod h,myslím.... na ďalšiu realizáciu podnikovej sociálnej politiky v oblasti starostlivosti o zamestnancov....tak to by mohlo byť
Mila123 nie, pokiaľ ja viem, príspevok hradený zo SF je na stravu a 2000 € ako sociálna výpomoc, ostatné nie sú oslobodené od dane, t.j. ani od odvodov....
.
22danka Áno už viem že nie je oslobodený, ale ja som reagovala na dotaz jakubzemko....že sa hradia len príspevky nad rámec... v tom bode h tuším sa nič nespomína nad rámec....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    rekreačný príspevok hradený zo sociálneho fondu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.